Termy Uzdrowiskowe – nowa inwestycja Uzdrowiska Cieplice z Grupy Kapitałowej KGHM

Nowoczesna baza zabiegowa i hotelowa, basen z wodą termalną, zaplecze restauracyjne – Uzdrowiska Cieplice rozpoczęły budowę Term Uzdrowiskowych nowoczesnego obiektu dla kuracjuszy z całej Polski. Inwestycja będzie kosztować ponad 60 mln zł i zostanie zakończona na początku 2025 roku.

Na placu budowy trwają aktualnie prace ziemne oraz badania geologiczne przygotowujące teren do rozpoczęcia budowy fundamentów nowego obiektu. Wykonywane są również prace związane z zabezpieczeniem fundamentów Domu Zdrojowego, który będzie połączony z Termami Uzdrowiskowymi. Zabezpieczane jest też znajdujące się na terenie ujęcie wody leczniczej oraz zbiornik do jej gromadzenia.

KGHM jest światowym liderem w branży wydobywczej, jest filarem polskiej gospodarki, ale ma też inny mocny fundament. To działalność spółek z Grupy Kapitałowej. Ta inwestycja jest wynikiem naszej strategii, opartej na zrównoważonym rozwoju, innowacjach i nowych kierunkach biznesowych. Uzdrowisko Cieplice to element historii tego regionu i z dumą możemy dziś powiedzieć, że ta historia nabiera przyśpieszenia – inwestycja warta ponad 60 mln zł to symbol zaangażowania KGHM w zdrowie i dobrostan mieszkańców Dolnego Śląska” – powiedział Marek Pietrzak, wiceprezes KGHM do spraw korporacyjnych.

Roman Kulczycki, prezes Uzdrowiska Cieplice dodał, że inwestycja to przede wszystkim stworzenie nowoczesnej bazy zabiegowej i rehabilitacyjnej. „Termy Uzdrowiskowe wzmocnią nasz wizerunek profesjonalnego podmiotu leczniczego co na pewno przełoży się na wzrost zainteresowania kuracjuszy. Powstanie obiekt komfortowy i pod względem leczniczym i pod względem gastronomicznym” – mówił Roman Kulczycki, prezes zarządu Uzdrowisko Cieplice Sp. z o.o. - Grupa PGU.

Termy Uzdrowiskowe powstaną na zapleczu Domu Zdrojowego i będą z nim połączone. Kuracjusze, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz, będą mogli korzystać z nowoczesnego obiektu. Powstanie nowoczesna baza zabiegowa oraz basen z leczniczą wodą termalną o powierzchni 95 m2 . Utworzona zostanie również strefa SPA. Budynek zapewni 176 miejsc noclegowych, zaplanowana jest również budowa sali konferencyjnej i restauracji. W przyziemiu obiektu zlokalizowane będą miejsca parkingowe. Wyskoki czterogwiazdkowy standard obiektu zapewni komfortowy pobyt dla kuracjuszy.

Termy Uzdrowiskowe – nowa inwestycja Uzdrowiska Cieplice z Grupy Kapitałowej KGHM

Planowane jest wykorzystanie w nowym obiekcie odnawialnych źródeł energii w postaci wód termalnych. Wody będą wykorzystywane nie tylko do celów balneologicznych, lecz również jako ciepła woda użytkowa oraz, poprzez zespół wymienników ciepła, do ogrzewania budynku.

Do nowych Term Uzdrowiskowych zainteresowanych kuracjuszy, również komercyjnych, przyciągać ma profesjonalna kadra i zabiegi lecznicze. Uzdrowisko zamierza poszerzyć ofertę zabiegową korzystając z doświadczenia i wiedzy pracowników.

W konferencji prasowej wzięli udział wiceminister edukacji i nauki, poseł na Sejm RP Marzena Machałek oraz senator RP Krzysztof Mróz. 

« 1 »
TAGI:

reklama

reklama

reklama