Nowa edycja „Spacerownika" po polskich parkach narodowych od PGE

PGE Polska Grupa Energetyczna kontynuuje współpracę z jedenastoma parkami narodowymi w całej Polsce. Wspólnie z nimi przygotowała nową edycję „Spacerownika" - publikacji prezentującej najciekawsze miejsca i atrakcje do zwiedzenia w parkach. Nowa wersja została także przetłumaczona na język angielski, żeby zachęcić do odkrywania polskiej przyrody także zagranicznych turystów.

„Spacerownik" to publikacja omawiającą walory parków narodowych wspieranych przez PGE. Podzielony jest tematycznie na jedenaście części, z których każda dedykowana jest oddzielnemu parkowi. Oprócz informacji praktycznych, takich jak mapy, lokalizacje informacji turystycznych, kas biletowych czy godzin otwarcia parku, użytkownicy znajdą w nim także kody QR, które odsyłają do materiałów video i audio, opowiadających o występujących w parkach gatunkach flory i fauny. Publikacja zawiera także informacje o dostępnych ścieżkach edukacyjnych, pieszych i rowerowych szlakach turystycznych. Dla najmłodszych pasjonatów przyrody w „Spacerowniku" znajdują się łamigłówki, rebusy oraz kolorowanki tematyczne.

W nowej edycji „Spacerownika" po raz pierwszy można znaleźć kody QR, które przekierowują do przeglądarki internetowej i pomogą wyznaczyć trasę do tych punktów i atrakcji, które zawarte są na rozkładówkach parków. Dla użytkowników, którzy chcieliby skrupulatnie przygotować plan wycieczki, zaproponowano formułę „Twój Plan na Wyprawę", który wskazuje rekomendowaną przez ekspertów kolejność zwiedzania poszczególnych miejsc.

PGE współpracuje z parkami narodowymi od 2020 roku. Działania realizowane są w ramach autorskiego programu środowiskowego „Energia Rytmu Natury" wspólnie z Biebrzańskim, Wigierskim, Magurskim, Narwiański, Kampinoskim, Świętokrzyskim, Słowińskim oraz Roztoczańskim Parkiem Narodowym. W 2024 roku do programu dołączył Bieszczadzki, Ojcowski oraz Woliński Park Narodowy, które po raz pierwszy zostały uwzględnione w „Spacerowniku". Wspólnie z jedenastoma parkami PGE realizuje projekty z zakresu czynnej ochrony przyrody, badań naukowych oraz edukacji przyrodniczej. Łącznie podczas dotychczasowej trzyletniej współpracy zrealizowano ponad 260 projektów, a na 2024 rok w ramach projektów środowiskowych zaplanowano 80 różnorodnych inicjatyw.

Link do pobrania „Spacerownika": https://www.gkpge.pl/grupa-pge/zrownowazony-rozwoj/srodowisko/energia-rytmu-natury

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama