reklama

Zdyskwalifikowana za odmowę walki z mężczyzną. Szermiercza federacja wspiera postulaty LGBT

Florecistka Stephanie Turner odmówiła walki z mężczyzną startującym w kobiecej kategorii. Została ukarana dyskwalifikacją. Jej przeciwnik w przeszłości walczył jako mężczyzna. Federacja USA Fencing oficjalnie wspiera postulaty środowisk LGBT, ale też tych proaborcyjnych.

Jakub Jałowiczor

dodane 04.04.2025 10:35

Turner ma 31 lat. Od 19. Roku życia trenuje szermierkę. Dołączyła do klubu na Uniwersytecie Maryland i należy do niego od tamtej pory. Później zakwalifikowała się do zawodów federacji USA Fencing.

„Poświęcam na to dużo czasu i pieniędzy” – powiedziała stacji Fox News.

Podczas zawodów na uczelni z Maryland okazało się, że przeciwnikiem Turner będzie 20-letni Redmond Sullivan. To transseksualista, który w przeszłości startował w męskich kategoriach. Jest znacznie wyższy i lepiej zbudowany od Turner.

Na początku walki Turner przyklękła na znak oddania walki i powiedziała, że nie może walczyć z mężczyzną. Sullivan podszedł do niej. Jak relacjonuje Turner, nie słyszał jej słów i nie wiedział o co chodzi; myślał, że mogła złapać kontuzję. Turner powiedziała mu, że go szanuje, ale nie będzie z nim walczyć.

„Jest tu członek zarządu, który mnie popiera i jest polityka, zgodnie z którą jestem kobietą, więc mogę uprawiać szermierkę, a ty dostaniesz czarną kartę”

– miał powiedzieć.

„Wiem” – odparła Turner.

Sędziowie uznali jej zachowanie za niesportowe i zgodnie ze słowami Sullivana ukarali ją czarną kartką, co oznaczało dyskwalifikację.

„To prawdopodobnie, przynajmniej na razie, zniszczy mi życie” – powiedziała florecistka.

Sullivan zajął 24. miejsce wśród 39 florecistek.

Bezpieczna przestrzeń

Federacja USA Fencing od 2023 r. dopuszcza do żeńskich zawodów mężczyzn, którzy mają za sobą rok kuracji hormonalnej. Już wcześniej organizacja na miejsce organizacji zawodów wybierała te stany, które prowadzą politykę sprzyjającą grupom LGBT, a także proaborcyjną. W ten sposób chce „poszerzać dostęp do szermierki i tworzyć inkluzywną i bezpieczną przestrzeń”.  

Turner, niegdyś zarejestrowana Demokratka, odeszła z tej partii ze względu na kwestię transseksualistów rywalizujących z kobietami. Zwykle omijała zawody, jeśli wiedziała, że biorą w nich udział mężczyźni. W 2013 r. zrezygnowała ze startu w krajowych mistrzostwach, bo dowiedziała się, że będzie w nich walczył człowiek, którego znała jako męskiego zawodnika. O rywalizacji z Sullivanem dowiedziała się dzień przed walką późnym wieczorem.

„Mała grupa ludzi trzyma znacznie większą grupę sportowców jako zakładników ekstremistycznych poglądów liberalnych”

– powiedziała Turner. Jak dodała, coraz częściej widuje w zawodach transseksualistów, zwłaszcza w kategorii wiekowej Y-14, czyli tej najmłodszej.

Źródła: foxnews.com, france24.com, fencingtracker.com

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Jeśli chcesz wesprzeć naszą działalność, możesz to zrobić tutaj.

1 / 1

reklama