Przedstawiciele Caritas Polska sprawdzają sytuacją humanitarną i rozwój projektu “Rodzina Rodzinie” w Strefie Gazy. Caritas Polska przekazała do tej pory w ramach programu ponad 4 mln zł. W tym roku projekt “Rodzina Rodzinie” obejmie też mieszkańców Zachodniego Brzegu. Po zerwaniu porozumienia o zawieszeniu broni 2 marca, sytuacja w Strefie Gazy jest dramatyczna.
Od 7 do 13 kwietnia Kierownik Komunikacji Caritas Polska Dominika Chylewska jest w Jerozolimie i pozostaje do dyspozycji mediów. Zachęcamy do kontaktu przez Whatsapp nr 606 507 999
Zespół Caritas Polska spotka się w Jerozolimie m.in. z przedstawicielami lokalnej Caritas, w porozumieniu z którą niosą pomoc humanitarną dla mieszkańców w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.
Caritas Polska sprawdza jak wygląda sytuacja humanitarna i w jaki sposób może jeszcze wesprzeć ofiary konfliktu, szczególnie w miejscach, w których są ograniczone możliwości samodzielnej poprawy warunków bytowych. Brakuje tam nie tylko jedzenia, ale także wody pitnej i leków. Sytuacja jest dramatyczna i pogarsza się, od kiedy w Gazie odcięto prąd.
W Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu Caritas Polska niesie pomoc w następującej formie:
Program Rodzina Rodzinie jest największym programem pomocowym Caritas. Na jego realizację w Strefie Gazy, na Zachodnim Brzegu, ale również w Syrii, Libanie i w Ukrainie, Caritas Polska przekazała już ponad 111 mln zł.
Działania humanitarne podejmowane przez Caritas Polska pozostają zgodne ze standardami, zasadami i wzorcami postępowania uznawanymi na arenie międzynarodowej. Caritas działa w oparciu o wartości takie jak humanitaryzm, niezależność, bezstronność i neutralność.
Jak możesz pomóc?