Niezwykle poruszająca i pokorna wypowiedź biskupa Grzegorza Rysia [WIDEO]

Bożej miłości możemy być pewni, a swojej do Niego? Polecamy nagranie wypowiedzi bp Rysia o tym, że nikt z nas nie ma pewności, co do tego, czy kiedyś zdradzi Jezusa jak Judasz, czy nie. Możemy się jedynie modlić, by tak się nie stało.

- Ile razy czytam Słowo i dochodzę do Judasza, ja myślę o sobie. Nie potrafię przeczytać tekstu o Judaszu w spokojny sposób. Ja nie mam żadnej pewności, co do siebie samego - mówi bp Grzegorz Ryś.

- Jezus mówi na Ostatniej Wieczerzy "jeden z Was mnie zdradzi"... Jeden z was mnie zdradzi. My byśmy chcieli mówić, że on nie jest z nas, nie jest nasz. Jest z nas - "jeden z WAS mnie zdradzi". Pewni to my możemy być miłości Boga do nas - podkreśla bp Ryś.

Polecamy nagranie poruszającej wypowiedzi, po której każdy człowiek mógłby uderzyć się w pierś. Bp Ryś uważa, że spośród wszystkich Apostołów najbliżej nam chyba do Judasza i dlatego nie do nas należy potępianie go do końca, bo sami byśmy tego chyba nie chcieli.

Nikt z nas nie ma pewności, co do tego, czy kiedyś zdradzi Jezusa jak Judasz, czy nie. Możemy się jedynie modlić, by tak się nie stało. Modlić się w duchu pokory o łaskę wierności. A jeśli jednak człowiek, mimo wysiłków, w czymś upadnie?

Nie chcemy być potępieni za nasze "większe czy mniejsze" zdrady Pana Jezusa w naszej codzienności. Ważne natomiast, aby podjąć odpowiedni żal za grzechy. Żal św. Piotra - z wiarą w Boże miłosierdzie. Tej Bożej miłości możemy być pewni, a swojej do Niego?

źródło: Serce i Nerki - kanał na youtube.com

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao