Watykan w ONZ: „nie” dla programów proaborcyjnych i mylenia pojęć

Stolica Apostolska nie uznaje „dostępności zabiegu aborcji lub środków poronnych” za miarę „zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego”.

Przypomniał o tym abp Ivan Jurkovič w Genewie podczas spotkania Rady Gospodarczej i Społecznej ONZ. Watykański obserwator przy tej światowej organizacji uznał postępy, jakie poczyniono w kwestii walki z głodem czy zapewnienia „bezpieczeństwa żywieniowego” ludziom na całym świecie. Zaznaczył jednak, iż bolesna pozostaje decyzja o wprowadzeniu kontrowersyjnego pakietu MISP (Minimum Initial Service Package), w który włączono aborcję i środki poronne jako propozycje pomocy w kwestiach zdrowia reprodukcyjnego kobiet i dziewczyn.

Abp Jurkovič podkreślił, iż każdemu człowiekowi, niezależnie od etapu rozwoju, na jakim się znajduje, przysługuje prawo do życia. O ile Watykan rozpoznaje problemy i zagrożenia, przed jakimi stoi wiele kobiet i dzieci, nie może zaakceptować jako słusznego rozwiązania promocji oraz rozpowszechniania aborcji. Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej nawiązał również do innych tematów, przypominając, że słowo „gender” odnosi się wyłącznie do tożsamości oraz różnic biologicznych pomiędzy płciami. Na koniec hierarcha poprosił, aby całość jego wystąpienia umieścić w oficjalnych aktach spotkania.

tm / rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama