Dominique Wolton kontynuuje dialog z Papieżem

W ostatnich dniach Dominique Wolton ponownie gościł w Watykanie i rozmawiał z Papieżem. Przyznaje, że tematów do dyskusji nie brakuje. We wrześniu Wolton opublikował książkowy wywiad z Franciszkiem.

Nie zakończyły się rozmowy Dominique’a Woltona z Ojcem Świętym. We wrześniu ten francuski socjolog i lewicowy intelektualista opublikował książkowy wywiad z Franciszkiem („Politique et société - Polityka i społeczeństwo”). Niebawem ukaże się jego polskie tłumaczenie. W ostatnich dniach Wolton ponownie gościł w Watykanie i rozmawiał z Papieżem. Przyznaje, że tematów do dyskusji nie brakuje. Jest jednak jeszcze za wcześnie, by powiedzieć, czy z nowych spotkań zrodzi się kolejna książka. Mówi Dominique Wolton.

„W tym momencie nie wiem, czy będzie kolejna książka. Tym razem chciałem się spotkać z Papieżem, aby porozmawiać z nim po pierwsze o reakcjach na francuskie wydanie książki i o jej tłumaczeniu na 14-15 języków, ale także o sprawach natury politycznej i kulturalnej. Bo pojawiają się wciąż nowe wydarzenia, papieskie podróże, kryzys międzynarodowy itp. Czy będzie z tego drugi tom książki? Myślę, że jeszcze nie nadszedł czas, by stawiać sobie to pytanie. Na razie chcemy raczej wyciągnąć wnioski z tego, co już razem zrobiliśmy, mając świadomość, że jest to dość wyjątkowa książka, bo jeszcze nigdy nie pracowano w tak wielkiej wolności. Czy będzie kolejny tom, zobaczymy później. Ale na pewno nie brakuje tematów do dyskusji, to jest oczywiste” – powiedział Radiu Watykańskiemu Dominique Wolton.

Zdaniem Dominiqua Woltona jednym z najważniejszych elementów jego dotychczasowych rozmów z Papieżem była dyskusja o świeckości. Franciszek uznaje rozdział państwa i Kościoła. Domaga się jednak większej obecności religii w sferze kultury – zauważa francuski socjolog.

kb/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama