Papież w Bari – program wizyty

Ponad dwugodzinny dialog „za zamkniętymi drzwiami” Papieża Franciszka z patriarchami Kościołów wschodnich znajdzie się w centrum dnia refleksji i modlitwy o pokój na Bliskim Wschodzie.

Z inicjatywy Ojca Świętego odbędzie się on 7 lipca we włoskim Bari. Watykan opublikował program tego ekumenicznego spotkania.

Papież Franciszek spędzi w Bari ok. ośmiu godzin. Głównym miejscem spotkania będzie tamtejsza bazylika św. Mikołaja. Właśnie od modlitwy przy grobie tego świętego, który czczony jest zarówno przez chrześcijan Wschodu, jak i Zachodu rozpocznie się to ważne wydarzenie. Ojciec Święty wraz z patriarchami  uczczą relikwie św. Mikołaja i zapalą lampę pokoju. Następnie w Rotundzie na nadmorskim bulwarze odbędzie się spotkanie modlitewne. Po nim, znów w bazylice, Franciszek będzie rozmawiał z patriarchami za zamkniętymi drzwiami o sytuacji na Bliskim Wschodzie. Na to spotkanie przewidziano ponad dwie godziny. Ekumeniczny dzień refleksji i modlitwy zakończy się wspólnym obiadem w siedzibie arcybiskupa Bari. Po czym Franciszek powróci helikopterem do Watykanu.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama