Przewodniczący Episkopatu: w Polsce prawo człowieka do życia wciąż jest łamane

Mija rok od złożenia projektu obywatelskiego „Zatrzymaj aborcję". Abp Stanisław Gądecki, wydał w dniu dzisiejszym komunikat nawiązujący do tego faktu.

Przywołał w nim słowa św. Jana Pawła II z Kalisza, gdzie w 1997 r. papież Polak mówił: „Prawo do życia nie jest tylko kwestią światopoglądu, nie jest tylko prawem religijnym, ale jest prawem człowieka. (…) Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości!”. 

Z wielkim bólem widzimy, że w Polsce to prawo człowieka do życia wciąż jest łamane” – dodał Przewodniczący Episkopatu.

Metropolita Poznański podkreślił, że nauka stoi na straży życia ludzkiego. „Obraz USG pokazuje dziecko w pierwszych tygodniach życia w łonie matki. Około 20 dnia po poczęciu zaczyna bić serce dziecka, w siódmym tygodniu widać oczy, nos, uszy i wargi, zaś w 16 tygodniu pojawiają się linie papilarne. Widać jak dziecko w łonie matki uśmiecha się, ziewa, płacze, porusza palcami u rąk i nóg. Wobec tych faktów naukowych nie możemy przechodzić obojętnie” – zaznaczył abp Gądecki.

Rok po złożeniu projektu obywatelskiego „Zatrzymaj aborcję” Przewodniczący Episkopatu podkreślił, że projekt poparło ok. 830 tys. osób. „Obywatele naszego kraju popierają ten projekt, który wyklucza przesłankę eugeniczną. Jest to ważny krok w stronę ochrony życia każdego człowieka” – czytamy w komunikacie.

Abp Gądecki przypomniał, że biskupi, zgromadzeni na Jasnej Górze na zebraniu plenarnym 19 listopada br., zwrócili się z prośbą o modlitwę, aby prawo stanowione chroniło życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. „Prośbę o modlitwę w tej intencji kierujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, szczególnie do kapłanów, osób życia konsekrowanego oraz naszych rodaków w kraju i na świecie” – apeluje w komunikacie.

Przewodniczący Episkopatu zawierzył sprawę ochrony życia każdego człowieka Maryi, Królowej Polski.

BP KEP

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao