Spotkała się Rada KEP ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego

Projekt Kongresu Kultury i edukacja przyszłych księży to najważniejsze tematy poruszone podczas spotkania Rady KEP ds. Kultury i Dziedzictwa Kulturowego.

Spotkanie miało miejsce w poniedziałek, 29 października, w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Obradom przewodniczył bp Michał Janocha.

„Powszechna epidemia kiczu sprawia, że mówimy Odwieczną Prawdę i głosimy Dobro językiem pozbawionym Piękna” – powiedział bp Michał Janocha, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej i przewodniczący Rady KEP ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego po zakończeniu spotkania tego gremium. Bp Janocha podkreślił potrzebę edukacji księży w zakresie kultury i sztuki oraz kształtowania ich wrażliwości estetycznej.

Jak zrelacjonował, podczas obrad omawiano plany zorganizowania Kongresu Kultury, który miałby odbyć się w przyszłym roku. Bp Janocha poinformował też, że Stowarzyszenie Muzeów i Skarbców Kościelnych Ars Sacra uzyskało osobowość prawną.

Wypowiedzi bp. Michała Janochy o spotkaniu Rady KEP ds Kultury można posłuchać na stronie episkopat.pl oraz twitter.com/EpiskopatNews

Źródło: BP KEP

« 1 »

reklama

reklama

reklama