Papież codziennie modli się za wstawiennictwem św. Józefa. Czy to jego ulubiony święty?

Św. Józef znalazł szczególne miejsce w sercu Franciszka. Papież codziennie, od 42 lat, odmawia modlitwę za wstawiennictwem oblubieńca Maryi. Uważa, że w postawie opiekuna Jezusa jest cała mądrość chrześcijańska.

Papież Franciszek bardzo często przywołuje postać św. Józefa przy przeróżnych okazjach. Niejednokrotnie wskazywał na fakt, że św. Józef nie głosił kazań, nie mówił, ale starał się po prostu wypełniać Bożą wolę. Kiedyś podczas spotkania z józefitami powiedział, że to właśnie św. Józef daje nam wzór, jak należy służyć Kościołowi. Często podkreśla, że przykład tego świętego jest wciąż aktualny i potrzebny w świecie.

Podczas jednej ze swoich katechez papież Franciszek powiedział wprost: „Lubię świętego Józefa. Ma wielką moc!”. Papież od 42 lat odmawia modlitwę za wstawiennictwem tego pokornego świętego, którą znalazł w jednym ze starych mszałów francuskich. Codziennie powierza św. Józefowi sprawy całego Kościoła. Modlitwa brzmi następująco: „Święty Józefie, Twoja moc rozciąga się na wszystkie nasze sprawy. Ty umiesz uczynić możliwym to, co wydaje się być niemożliwe. Spójrz z ojcowską miłością na wszystkie moje potrzeby duszy i ciała. Udziel mi łaski (tu wymieniamy intencję), o którą Cię proszę z ufnością. Amen”.

Św. Józef jest najwyraźniej jednym z ulubionych świętych papieża Franciszka. Papież stawia go wiernym za wzór zaufania Bogu i pomocy innym ludziom. Zachęca jednocześnie, aby modlić się za jego wstawiennictwem tak, jak czyni to on sam.

za: filipini.eu/vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama