Franciszek modli się za zamordowanych w więzieniu w Ekwadorze

Po modlitwie Anioł Pański Papież przyznał, że jest głęboko zasmucony wydarzeniami, które miały miejsce w więzieniu Guayaquil w Ekwadorze. W wyniku wybuchu starać pomiędzy rywalizującymi gangami zginęło tam ponad stu osadzonych.

„Modlę się za nich i za ich rodziny. Boże, pomóż uleczyć rany po tej zbrodni. Wspomóż tych, którzy robią wszystko, aby życie w więzieniach było bardziej humanitarne” – powiedział Ojciec Święty.

Następnie Franciszek zaapelował o modlitwę w intencji Birmy. „Błagam Boga, aby ręce mieszkańców tego kraju nie ocierały już łez bólu i śmierci, ale by połączyły się w pokonywaniu trudności i we wspólnej pracy na rzecz pokoju” – modlił się  papież. Nawiązał także do dzisiejszej beatyfikacji:

„Dziś w Catanzaro beatyfikowane są Maria Antonia Samà i Gaetana Tolomeo, dwie kobiety, które przez całe życie znosiły cierpienia, były fizycznie unieruchomione. Podtrzymywani przez łaskę Bożą, przyjęły krzyż swojej ułomności, przekształcając swój ból w chwałę Pana. Ich łóżka stały się duchowym punktem odniesienia, miejscem modlitwy i chrześcijańskiego wzrostu dla wielu ludzi, którzy znajdowali w nich pocieszenie i nadzieję. Oklaski dla nowych błogosławionych!” – powiedział Franciszek. „W tę pierwszą niedzielę października, nasze myśli kierują się ku wiernym zgromadzonym w Sanktuarium w Pompejach, aby odmówić Suplikację do Królowej Różańca św. W tym miesiącu odnówmy wspólnie nasze zobowiązanie do odmawiania różańca - dodał.

Na zakończenie Franciszek pozdrowił licznie zgromadzonych na Placu św. Piotra pielgrzymów, szczególnie osoby niepełnosprawne. Zaznaczył, że we Włoszech obchodzony jest dziś dzień usuwania barier architektonicznych. „Każdy z nas może przyłożyć rękę do budowy świata, w którym nikt nie czuje się wykluczony” – powiedział Ojciec Święty.

Łukasz Sośniak SJ – Watykan

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama