Papież przyjął premiera Libanu

Dzisiaj rano Ojciec Święty Franciszek przyjął na audiencji premiera Libanu, Najiba Mikati, który następnie spotkał się z kard. Pietro Parolinem, sekretarzem stanu, któremu towarzyszył abp Paul Richard Gallagher, sekretarz ds. stosunków z państwami – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Podczas serdecznych rozmów w Sekretariacie Stanu podkreślono historyczne relacje między Stolicą Apostolską a Libanem oraz ważną rolę, jaką odgrywa Kościół katolicki w tym kraju. Nawiązano do obecnej sytuacji, w jakiej znajduje się naród libański, zwłaszcza w odniesieniu do kryzysu politycznego i warunków społeczno-gospodarczych, oraz wyrażono nadzieję, że sprawiedliwość, niezbędne reformy i wsparcie społeczności międzynarodowej pomogą wskrzesić Kraj Cedrów.

Ponadto, przypominając o znaczeniu promowania koncepcji pełnego obywatelstwa dla każdego Libańczyka, podkreślono znaczenie pokojowego współistnienia, tak aby Liban nadal był przesłaniem pokoju i braterstwa płynącym z Bliskiego Wschodu – czytamy w watykańskim komunikacie.

st (KAI) / Watykan


« 1 »

reklama

reklama

reklama