Premiera filmu „Drużyna ŚDM”

Dziś, 26 lipca, na antenie TVP-1 odbędzie się premiera filmu „Drużyna ŚDM”. To opowieść o kulisach pracy w Komitecie Organizacyjnym ŚDM Kraków 2016 oraz historii przemiany pracowników i wolontariuszy.

Dokumentalny film „Drużyna ŚDM” przedstawia kulisy pracy w Komitecie Organizacyjnym przez pryzmat historii czterech bohaterów: ks. Adama Parszywki, pełniącego wówczas funkcję dyrektora Sekcji Komunikacji, Petera Szarkowskiego, pracującego w Sekcji Audiowizualnej, Małgorzaty Krupnik z Sekcji Rejestracji oraz Fatimy Leung-Wai, pochodzącej z Nowej Zelandii wolontariuszki, zajmującej się przygotowaniami Festiwalu Młodych.

Pomysł na stworzenie filmu dokumentującego pracę Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży powstał na miesiąc przed ich rozpoczęciem. Jego twórcy postanowili opowiedzieć o ludziach zaangażowanych w przygotowanie ŚDM, ich doświadczeniach, przemianach, zmaganiach z trudnościami.

Jak mówi ks. Adam Parszywka - Film pokazuje, że pomimo wielu przeszkód, z pomocą Ducha Świętego, możemy osiągnąć wielkie rzeczy.

Film zostanie wyemitowany na antenie TVP-1 26 lipca - w rocznicę rozpoczęcia ŚDM w Krakowie, o godz. 22:50.Drużyna ŚDM, czas trwania: 49 min. / Polska / 2017 / film dokumentalny 

Zdjęcia: Michał Król, ks. Roman Sikoń, Peter Szarkowski, Paweł Zarzeczny, Leszek Sikoń, Mateusz Mleczko, Paul Cristian Sopon

Realizacja: ks. Roman Sikoń, Michał Król

Montaż: ks. Roman Sikoń

Źródło: Zofia Świerczyńska / krakow2016.com

« 1 »

reklama

reklama

reklama