Sukces premiery filmu "Dwie Korony" na Manhattanie

W Nowym Jorku odbyła się premiera fabularyzowanego dokumentu koprodukcji TVP w reżyserii Michała Kondrata „Dwie Korony” o Św. Maksymilianie Kolbe.

12 września, w kinie Anthology Film Archives na Manhattanie w Nowym Jorku, odbył się pierwszy na świecie biletowany pokaz filmu „Dwie Korony”.

„Sala była pełna, widzowie bili brawo przez około dwie minuty. Byli bardzo poruszeni filmem, wypowiadali się w samych superlatywach. Na pokaz przyszło wielu Amerykanów, a także dostojnych gości - Konsul, Bogdan Chmielewski, czy ks. Tomasz Grysa - the First Counsellor at the UN Holy See Mission" - mówi reżyser Michał Kondrat.

„Bardzo się cieszę, że ten film wszedł do dystrybucji. Jestem poruszony przedstawieniem w dosyć niekonwencjonalny sposób sylwetki o. Maksymiliana." - mówi Maciej Golubiewski Konsul Generalny RP w Nowym Jorku.

"Dwie Korony" to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci. To film o niezwykłym człowieku, który oddał swoje życie, aby uratować inne. To film o wizjonerze, który przekraczał granice ludzkich ograniczeń. Jego odwaga, wiara i przekonanie o potrzebie wielkiej misji czyniły go niezwykłym i wyjątkowym.

W filmie wystąpili znakomici polscy aktorzy. W rolę o. Maksymiliana Kolbe wcielił się Adam Woronowicz. W pozostałych rolach wystąpili Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski i inni.

Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech.

26 września w Filmotece Watykańskiej w Palazzo San Carlo odbędzie się pokaz filmu „Dwie Korony” z udziałem Kardynałów, Biskupów i Ambasadorów przy Stolicy Apostolskiej.

13 października film wejdzie na ekrany polskich kin.

Źródło: Dział Public Relations, Telewizja Polska S.A

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama