„Betlejem w Krakowie” wspomoże niedożywionych

W Tauron Arenie odbędzie się koncert „Betlejem w Krakowie”. Wydarzenie będzie mieć charakter zarówno ewangelizacyjny, jak i charytatywny.

- Bardzo potrzebujemy dziś być we wspólnocie i budować dobre relacje z innymi oraz wzmacniać swoją wiarę. To otwiera na potrzeby bliźniego oraz przemienia umysły i serca. A przecież nic nie łączy bardziej niż wspólne śpiewaniu o Bogu i to do tego w miejscu publicznym – podkreśla Adam Guzdek, pomysłodawca i producent koncertu.

Uczestnicy piątkowego wydarzenia będą mogli usłyszeć znane pastorałki i kolędy w oryginalnych aranżacjach muzycznych, ale także utwory dotąd w Polsce nieznane, jak na przykład starą hebrajską pieśń szabatową czy kolędę z Kapadocji. Dla przybyłych zaśpiewają gwiazdy polskiej estrady muzycznej, m.in. Natalia Kukulska, Igor Herbut, Dana Vynnytska i Mate.O, którym towarzyszyć będzie orkiestra kameralna AUKSO.

Widzowie również będą mogli poczuć się artystami – jednym z elementów wydarzenia jest wspólne śpiewanie, podczas którego zgromadzeni stworzą kilkutysięczny chór. każdy widz otrzyma także program wraz z opłatkiem, którym połamie się z innymi.

Cały dochód z koncertu zostanie przekazany na wsparcie osób niedożywionych w ramach akcji społecznej "Głodnych nakarmić". - Wbrew powszechnym opiniom, ludzie mają w sobie wielką chęć niesienia pomocy, jednak często nie umieją znaleźć odpowiedniego miejsca do podjęcia dzieł miłosierdzia. A one są wszędzie. Także podczas takiego koncertu – dlatego naszemu kolędowaniu przyświeca hasło: „Kupując bilet – pomagasz” – wyjaśnia Guzdek.

W tym roku inicjatywie będzie również towarzyszyła akcja „Misjonarz miłosierdzia”. Każdy z uczestników koncertu po jego zakończeniu będzie mógł ze sobą zabrać specjalną torbę, a następnie wypełnić ją produktami żywnościowymi i w ciągu dwóch tygodni przekazać do wskazanych miejsc. Stamtąd dary trafią do potrzebujących.

Wydarzenie rozpocznie się 19 stycznia o godz. 19:00 w Tauron Arenie. Bilety na nie można nabyć na stronie www.bilety24.pl, w parafiach oraz w kasie Tauron Areny na 2 godziny przed koncertem. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem www.betlejemwpolsce.pl.

Koncert "Betlejem w Krakowie" to jeden z ostatnich koncertów projektu "Betlejem w Polsce", w ramach którego podobne wydarzenia przygotowano w innych 11 miastach Polski. Podczas poprzedniej edycji cyklu dla potrzebujących pozyskano około 315 tys. zł.

luk / Kraków

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao