Brenna Leśnica: Warsztaty muzyczno-liturgiczne KAMuzO

Od 17 do 26 sierpnia w Brennej Leśnicy odbędą się rekolekcje połączone z warsztatami muzycznymi oraz konferencjami na które zaproszeni są wybitni muzycy.

W trakcie rekolekcji odbędą się także praktyczne warsztaty ze śpiewu, gitary i dyrygentury. Całość zakończy nagranie płyty w profesjonalnym studiu.

Pod kierunkiem ks. Bartosza Zygmunta pod koniec sierpnia odbędą się w Brennej Leśnicy rekolekcje KAMuzO czyli Kurs Animatorów Muzycznych Oazy. W programie przewidziano warsztaty emisji głosu, podstawy dyrygentury, prowadzenia zespołów wokalno-instrumentalnych.

Organizatorzy zaprosili także specjalistów, którzy poprowadzą zajęcia z teorii muzyki, jak również warsztaty rozwijające słuch muzyczny, a nawet z podstaw chorału gregoriańskiego czy akompaniamentu do pieśni liturgicznych.

Oprócz wykładowców Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach zajęcia podczas warsztatów muzyczno-liturgicznych poprowadzą m.in. Andrzej Lampert, Piotr Pałka, Jolanta Sznajder czy Szymon Bywalec.

- Za każdym razem jest to inny czas. Pan Bóg inaczej działa podczas KAMuzO. Ja sama biorę udział w tych rekolekcjach już piąty raz i serdecznie do nich wszystkich zachęcam – mówi Teresa Bojdoł. – Poprzez muzykę Bóg szczególnie mówi do nas – dodaje Filip Białas, student akademii muzycznej w Katowicach. – Natomiast, żeby lepiej Go zrozumieć, trzeba się tego „języka” nauczyć, chociażby podczas naszych rekolekcji – dodaje.

Ks. Bartosz Zygmunt podkreśla, że tegoroczne rekolekcje będą poświęcone muzyce Triduum Sacrum. Zapewnia, że „uczestnicy wyjadą z gotowymi propozycjami do ubogacenia parafialnych celebracji”.

Warsztaty muzyczno-liturgiczne KAMuzO są organizowane od wielu lat pod koniec sierpnia w Brennej. Adresowane są do osób pełnoletnich, które wykazują w parafii zdolności muzyczne i chcą się zaangażować w muzyczną stronę liturgii. Corocznie gromadzą kilkadziesiąt osób z całej Polski. 

Zapisy oraz szczegółowe informacje można znaleźć pod adresem: www.osrodekliturgiczny.pl

Źródło: ARCHIDIECEZJA KATOWICKA

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama