Charytatywna trasa koncertowa Mietka Szcześniaka pt. Most do Nieba

Trwa charytatywna trasa koncertowa Mietka Szcześniaka pt. "Most do Nieba" z udziałem legendarnego brazylijskiego gitarzysty Paulinho Garcia. Najbliższe koncerty: w Cieszynie (6.10) i w Gliwicach (7.10).

Trasie koncertowej towarzyszy zbiórka na budowę i utrzymanie pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie. Jego stworzenia podjęła się s. Michaela Rak. W miejscu, które powstanie będzie mogła otoczyć dzieci (oraz ich rodziców) pomocą i miłością aż do końca.

“Wspólnie z fundacją zagramy trasę koncertową, gdzie razem z publicznością budować będziemy to hospicjum, ten “most do nieba”. “Święty gapa” stanie się hymnem akcji “Most do nieba”. Wspólnie z fundacją zagramy trasę koncertową, gdzie razem z publicznością budować będziemy to hospicjum, ten “most do nieba” – powiedział Mietek Szcześniak.

Koszt budowy hospicjum to 1 200 000 euro. Mietek Szcześniak dołączył do ambasadorów tego dzieła, dedykując Fundacji Aniołów Miłosierdzia również utwór „Święty Gapa”, który pochodzi z jego ostatniego albumu „Nierówni”. Teledysk do „Świętego Gapy” wyreżyserowała Kinga Dębsaka. Tak w dużym skrócie powstał pomysł, który przerodził się w trasę koncertową.

Gdzie odbędą się koncerty? Na szlaku trasy koncertowej „Most do Nieba” pozostały jeszcze: Cieszyn (6.10), Gliwice (7.10) i Rybnik (11.11).

“Nie spotkałem dotąd polskiej piosenki, która byłaby dedykowana ludziom nieprzebojowym, nieszybkim, nieśmiałym, niewinnym. Znalazłem tę opowieść w tytule wiersza “Święty gapa” księdza Jana Twardowskiego i postanowiłem, że stanie się refrenem mojej piosenki.” – mówi Mietek Szcześniak – “Piosenka ta bardzo podoba się dzieciom, również tym, które mieszkają w dorosłych. Ja zgapiłem się w życiu parę razy i wyszło mi to na dobre, dlatego z przyjemnością stworzyłem taka laurkę dla gap, których poeta nazywa świętymi.”


Źródło: www.chrzescijanskiegranie.pl

mostdonieba.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao