Papież Bożego Narodzenia

Z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na następcę św. Piotra i 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, Fundacja Orszak Trzech Króli wydała książkę "Papież Bożego Narodzenia".

Jest to niezwykła historia, spisana piórem najlepszego polskiego biografa św. Jana Pawła II, Pawła Zuchniewicza, o Karolu Wojtyle - Janie Pawle II i jego świętej obecności pośród ludzi, z historią Polski i świata w tle. Książka została wzbogacona wywiadem udzielonym przez osobistego sekretarza Ojca Świętego, ks. kard. Stanisława Dziwisza, który opowiedział, w jaki sposób Papież przeżywał Boże Narodzenie, najcieplejsze rodzinne święta. 

Książka jest opowieścią spiętą klamrami dotyczącymi dwóch pragnień Jana Pawła II, które w niezwykły sposób łączą się z dziełem naszej Fundacji. Pierwszym była chęć inauguracji pontyfikatu w Betlejem - miejscu narodzenia Chrystusa. Drugie, to zapowiedź wizyty Papieża Polaka w Kolonii na Światowych Dniach Młodzieży w 2005 r. - to właśnie tam znajduje się Relikwiarz Trzech Króli. Obu marzeń nie udało się zrealizować.

Źródło: Jolanta Stachacz, Fundacja Orszak Trzech Króli

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao