reklama

XXI Targi Wydawców Katolickich

Już jutro w Lublinie rozpoczną się XXI Targi Wydawców Katolickich. To doskonała okazja do spotkania z dobrą książka o szerokim wachlarzu tematyki, edytorstwa i formach.

Ponad 40 wydawnictw z całej Polski weźmie udział w XXI Targach Wydawców Katolickich, które odbędą się 20 – 22 listopada 2018 r. 

Targi, organizowane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, to doskonała okazja do spotkania z dobrą książka o szerokim wachlarzu tematyki, edytorstwa i formach (książka tradycyjna, elektroniczna, e-booki). 

Targi będą odbywać się na parterze Kolegium Jana Pawła II w godz. 9.00 – 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Targi Wydawców Katolickich od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. W tym roku weźmie w nich udział ponad 40 wydawnictw z całej Polski, wśród których są m.in. Edycja Świętego Pawła, Instytut Wydawniczy PAX, Pallotinum czy Wydawnictwo M. Swoje stoiska będą miały także wydawnictwa diecezjalne (w tym Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM) oraz uniwersyteckie (w tym Wydawnictwo KUL). Swoje książki zaprezentuje też Instytut Pamięci Narodowej. Z pełną listą wystawców można zapoznać się tutaj. Oczywiście ich oferta nie zamyka się jedynie w obrębie literatury religijnej, dlatego na Targach obecne będą również m.in. książki historyczne, wspomnienia czy poradniki.

W programie znalazło się również miejsce na spotkania autorskie. Gośćmi Targów będą: ks. Arkadiusz Paśnik, o. Stanisław Jaromi OFM Conv. oraz ks. dr Marcin Sobiech. W ich trakcie po raz pierwszy zostanie zaprezentowana BIBLIA MAXIMA wydana przez Dom Emisyjny Manuscriptum. Stoiskom wystawienniczym towarzyszyć będzie Wystawa o św. Janie Pawle II przygotowana przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.

Targi zostaną ubogacone koncertem – programem muzyczno-poetyckim w wykonaniu Leszka Długosza, poety, pieśniarza, kompozytora, pianisty, aktora, autora wielu tomików poetyckich, płyt autorskich, autora programów radiowych i telewizyjnych, także felietonisty, koncertem dedykowanym 100. rocznicy odzyskania Niepodległości pt. Polonez listopadowy (Wiersze i piosenki). Koncert odbędzie się drugiego dnia Targów, 21 listopada 2018 r. , o godz. 19.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Źródło: Leszek Wojtowicz/kul.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao