Kujawsko-pomorski muzealny szlak kulturowy zaprasza!

Muzeum Diecezjalne we Włocławku zaprasza do wzięcia udziału w wojewódzkim projekcie, którego celem jest zachęcenie do odbywania podróży i odkrywania ciekawych, czasem mało znanych, a nierzadko wyjątkowych miejsc tego regionu

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, 18 muzeów z województwa kujawsko-pomorskiego utworzyło wspólny szlak kulturowy, którego motywem przewodnim jest rozumiana w szerokim kontekście idea wolności.

Przygotowana przez włocławskie muzeum wystawa opowiada o dziejach diecezji włocławskiej w latach niewoli narodowej (1795-1918). Okres ten był jednym z najtrudniejszych, zarówno dla naszej Ojczyzny, jak i dla polskiego Kościoła. Władzę nad narodem, prawie wyłącznie katolickim, przejęły wówczas rządy niekatolickie: w Prusach protestanckie, a w Rosji prawosławne. Odbiło się to na wielu płaszczyznach życia kościelnego. Jednak mimo wszystkich przeciwności i szykan, Kościół przetrwał, działał i to on właśnie, w największym stopniu, przyczynił się do zachowania naszej narodowej tożsamości w czasach zaborów.

Wystawom we wszystkich muzeach biorących udział w projekcie towarzyszy konkurs „Zbieraj pieczątki i wygrywaj nagrody”. Jego głównym założeniem jest odwiedzenie Muzeów biorących udział w projekcie MIASTO-LUDZIE-WOLNOŚĆ i zebranie jak największej liczby różnych pieczątek. Akcja trwa do 15 września.

Więcej szczegółów: miasto-ludzie-muzeum.pl

Ulotka: MIASTO - LUDZIE - WOLNOŚĆ

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna
Pekao