reklama

100-lecie Niepodległości Polski w Duszpasterstwie Świętej Anny w Krakowie

Wielkimi krokami zbliżają się główne obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Centralne Duszpasterstwo Akademickie w Krakowie również zaplanowało wydarzenia, które pomogą przeżyć ten czas w sposób szczególny.

Świętowanie rozpocznie się już we czwartek, 8 listopada, o godzinie 18.45 Nieszporami i Mszą Świętą w Kolegiacie Świętej Anny. Bezpośrednio po Eucharystii odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznych  i Maryjnych, w wykonaniu: Magdaleny Sowy, Aleksandry Kaim, Scholi Akademickiej DA Św. Anny oraz solistów z Duszpasterstwa. Utwory, które usłyszymy to między innymi: Bogurodzica, Polskie kwiaty, czy też Panis Angelicus.

W piątkowy poranek spotkamy się na Jutrzni o godzinie 6.30, po której zjemy wspólne śniadanie. Wieczorem zaś zjednoczy nas Uczta Miłości.

W sobotę o godzinie 10.00 rozpocznie się Sympozjum Naukowe „Młodzi kiedyś, a młodzi dzisiaj”. Gośćmi spotkania będą: dr Jan Przybył, teolog, wieloletni wykładowca historii Kościoła i historii kultury polskiej oraz mgr Kryspin Zalewski, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, który w swoich pracach dyplomowych prowadził rozważania na temat organizacji młodzieżowych w II RP. Wieczorem, po Mszy Świętej swoją radość z tej pięknej rocznicy wyrazimy uczestnicząc w Balu Niepodległości.

Niedziela, 11 listopada, to oczywiście centrum wszystkich wydarzeń. O 18.30, w Kolegiacie Świętej Anny będziemy uczestniczyć w Spektaklu Patriotycznym, który w wyjątkowy sposób przygotuje nas do przeżywania Uroczystej Eucharystii. Niepodległościowy wieczór zakończymy spotkaniem przy stole.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do aktywnego włączenia się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości razem z Duszpasterstwem Akademickim Świętej Anny.

Zobacz także >>

Agnieszka Musiał

źródło: Duszpasterstwo Akademickie św. Anny w Krakowie

Strona Duszpasterstwa poświęcona Jubileuszowi

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama