Zamiast kolędowych obrazków oryginalne kartki od młodzieży

Oryginalne kartki świąteczne, przygotowane przez młodzież, wręcza podczas kolędy ks. Eugeniusz Burzyk, proboszcz parafii MB Bolesnej w Jawiszowicach.

Oryginalne kartki świąteczne, przygotowane przez parafialną młodzieżową grupę, wręcza podczas kolędy ks. Eugeniusz Burzyk, proboszcz parafii Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze. Kartki budzą duże zainteresowanie przede wszystkim wśród dorosłych parafian, którzy od razu komentują ich treść, co stanowi, jak zauważa kapłan, dobry wstęp do rozmowy duszpasterskiej. 

Autorką kartek, rozdawanych zamiast tradycyjnych obrazków kolędowych, jest Małgorzata Kuderska, która wspólnie z Kubą Jarnotem [oboje z III klasy liceum] również tworzy cotygodniowe komiksy do niedzielnej Ewangelii, publikowane w gazetce parafialnej.

Ks. Burzyk zwraca uwagę, że najważniejsze na kartkach są oryginalne hasła: „Właśnie się taki narodził, co wszystkim dogodzi!” – pod tym tekstem podpisani są Aniołowie, oraz „Czuję się jak Nowonarodzony!” – z podpisem Jezusa.

Zdaniem proboszcza, kartki budzą duże zainteresowanie nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim wśród dorosłych parafian, którzy od razu komentują ich treść. Według duchownego, to dobry wstęp do rozmowy duszpasterskiej. „Niektórzy wprost nie mogą uwierzyć, że mamy aż tak zdolną i aktywną młodzież, co może być inspiracją do zaangażowania się w ruchy formacyjne działające w naszej parafii” – dodał kapłan.

Na pierwszej stronie każdej kartki jest nazwa parafii i miejscowości, a także podpis autorki; z tyłu znajduje się podpis proboszcza.

Robert Karp

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao