Dziś zaczyna się 375. Zebranie Plenarne KEP

Duszpasterstwo małżeństw i rodzin to główny temat zebrania. W spotkaniu będą uczestniczyli przedstawiciele episkopatów z 13 krajów. Dziś o 16.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji papieża.

375. Zebranie Plenarne KEP rozpocznie się w poniedziałek przed południem w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Pierwszego dnia w obradach weźmie udział nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio. Biskupi omówią sprawy dotyczące programu duszpasterstwa rodzin w świetle adhortacji „Amoris Laetitia”.

– Chcemy wskazać główne linie duszpasterskie dotyczące przygotowania do małżeństwa, towarzyszenia małżonkom i rodzinom oraz troski o osoby rozwiedzione – powiedział przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki, zapowiadając spotkanie.

Obrady odbędą się z udziałem gości z zagranicy. Głos zabiorą przedstawiciele Konferencji Episkopatu Albanii, Francji, Kuby oraz Łotwy. W spotkaniu będą uczestniczyć również przedstawiciele episkopatów z Białorusi, Chorwacji, Kazachstanu, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Skandynawii, Ukrainy oraz Węgier.

Pierwszy dzień zebrania plenarnego zakończy Msza św. w Bazylice Świętego Krzyża w intencji Ojca Świętego Franciszka, w czwartą rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową.

W drugim dniu spotkania biskupi wysłuchają relacji przedstawicieli Caritas Polska po ich powrocie z Aleppo oraz zapoznają się z propozycją dalszych działań Caritas na rzecz ofiar wojny na Bliskim Wschodzie. Zajmą się też kwestią listu pasterskiego na Niedzielę Bożego Miłosierdzia oraz z okazji 100-lecia Objawień Fatimskich. Podczas obrad biskupów zostaną poruszone też sprawy dotyczące obecnego roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”.

Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski zakończy się we wtorek, 14 marca około godz. 16.00. Po obradach wydany zostanie komunikat.

Informacja o obsłudze medialnej 375. ZP KEP znajduje się na stronie episkopat.pl. Jutro, 14 marca, o godz.16.00 odbędzie się konferencja prasowa podsumowująca obrady.

***

Dziś, w poniedziałek, o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji papieża Franciszka z okazji 4. rocznicy wyboru na Stolicę Apostolską. Eucharystia zostanie odprawiona w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama