Zielona Góra: rozpoczął się Festiwal Życia

„Czas na rodzinę " – to hasło tegorocznego Festiwalu Życia. W programie m.in. projekcja filmowa, przedstawienie teatralne, debata, opera i oczywiście modlitwa. Wszystko do 20 do 25 marca w Winnym Grodzie.

Przyczynkiem do organizacji Festiwalu Życia jest Narodowy Dzień Życia i Dzień Świętości Życia. – Przez najbliższy tydzień w różny sposób chcemy pokazywać afirmację życia i formować ludzi do tego, aby chronili życie i cieszyli się życiem zarówno swoim własnym, ale także otworzyli oczy na życie, które jest wokół nas. Życie od poczęcia do naturalnej śmierci – przypomina ks. Mariusz Dudka, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Dziś uczestnicy Festiwalu Życia w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej mogli obejrzeć film „Anioł” w reż. Amina Dory z przedmową ks. Andrzeja Draguły. – Jest to naprawdę film bardzo dobry, bardzo ciepły, bardzo pozytywny i chyba dający dużo nadziei. A dla mnie także jest to film, który wzbudza moje przekonanie, że rzeczywistość domaga się nadprzyrodzonego uporządkowania – mówił ks. Draguła.

W ramach Festiwalu Życia na Uniwersytecie Zielonogórski odbędzie się też debata „CyberRodzina”. – Będzie to czas dyskusji o szansach i zagrożeniach, jakie może nieść ze sobą cyberprzestrzeń dla relacji rodzinnych – wyjaśnia Łukasz Brodzik z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Gośćmi debaty będzie psycholog ks. dr Paweł Łobaczewski, bloger Michał Piętosa, a debatę poprowadzi Kabaret NOWAKI.

Ostatniego dnia Festiwalu Życia w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela odprawiona zostanie Msza się w trakcie której będzie można podjąć się dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. – Polega to na zobowiązaniu przed Panem Bogiem wobec świadków do duchowej adopcji dziecka zagrożonego zagładą, którego imię jest znane tylko Bogu. Przez dziewięć miesięcy codziennie odmawia się jedną dziesiątkę różańca i specjalną modlitwą. Można podjąć też dodatkowe postanowienie – wyjaśnia Małgorzata Witkowska z Ruchu Obrony Życia „Gaudium Vitae”.

– Warto podjąć się tego dzieła i mieć świadomość, że dzięki modlitwie jakieś dziecko, które mogło się nie narodzić, jednak żyje. Osobiście bardzo mocno i głęboko wierzę, że już kilkanaścioro dzieciaków uratowałam – dodaje.

W programie festiwalu także opera lwowska „Mojżesz” oraz przedstawienie kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.

kk / Zielona Góra

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama