24 godziny dla Pana w archidiecezji częstochowskiej

Odpowiadając na wezwania papieża Franciszka archidiecezja częstochowska przyłącza się do światowej inicjatywy modlitewnej „24 godziny dla Pana”, która potrwa od 24 do 25 marca.

W archidiecezji częstochowskiej akcja „24 godziny dla Pana” odbędzie w czterech kościołach.

Akcja „24 godziny dla Pana” w archidiecezji częstochowskiej odbędzie się pod hasłem: „Po co? Bo miłość to obecność”. Rozpocznie się ona 24 marca Eucharystią o godz. 18. Następnie o godz. 19.00 będzie miał miejsce Wieczór Miłosierdzia połączony z celebracją sakramentu pokuty i pojednania. Przez całą noc potrwa Adoracja Najświętszego Sakramentu, a wierni będą mieli okazję przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Akcja zostanie zakończona następnego dnia o godz. 18.00.

„24 godziny dla Pana” odbędzie się w: kościele p.w. NMP Zwycięskiej w Częstochowie, kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Radomsku, kościele kolegiackim p.w. Nawiedzenia NMP w Wieluniu oraz w kościele p.w. NMP Królowej Polski w Zawierciu.

Akcję „24 godziny dla Pana” w archidiecezji częstochowskiej koordynuje Zespół ds. Nowej Ewangelizacji.

W tym roku inicjatywa „24 godziny dla Pana” w archidiecezji częstochowskiej, zgodnie z wolą abp. Wacława Depo jest przygotowaniem do uroczystości jubileuszowej z racji 25. rocznicy podniesienia diecezji częstochowskiej do rangi archidiecezji i metropolii częstochowskiej, a równocześnie jest połączona z modlitwą w intencji powołań.

ks.mf / Częstochowa

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama