KRRiT przyznała koncesję ewangelizacyjnemu Radiu Profeto na 92,1 MHz

„To dla nas historyczny moment” – mówi KAI ks. Michał Olszewski SCJ, dyrektor Grupy Medialnej Profeto komentując przyznanie przez KRRiT koncesji ewangelizacyjnemu Radiu Profeto.

Radio Profeto otrzymało koncesję na nadawanie na częstotliwości 92,1 FM na obszarze kilkunastu gmin w Małopolsce.

Podczas posiedzenia 30 marca 2017 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała koncesję dla Fundacji Profeto.pl – Sercański Sekretariat Na rzecz Nowej Ewangelizacji - Radio Profeto.pl 92,1 MHz. 10-letnia koncesja obejmuje rozpowszechnianie programu radiowego o zasięgu lokalnym (województwo małopolskie, stacja nadawcza Skomielna Czarna Polana), o charakterze społeczno-religijnym. Nadawane w nim będą audycje ewangelizacyjne, transmisje z ważnych wydarzeń związanych z życiem Kościoła oraz różne gatunki muzyki chrześcijańskiej.

„To historyczny moment dla Polskiej Prowincji Księży Sercanów, która jest fundatorem Fundacji Profeto.pl. Jest to bowiem mocne nawiązanie do naszego założyciela – o. Jana Leona Dehona, który już w XIX w. działał na ówczesnym rynku medialnym i zachęcał nas do wyjścia z zakrystii i poszukiwania nowych form ewangelizacji” – mówi KAI ks. Michał Olszewski SCJ, dyrektor Grupy Medialnej Profeto.

„Dla Fundacji Profeto.pl jest to zwieńczenie ponad 1,5 rocznego żmudnego procesu, który kosztował nas wiele sił i zaangażowania. Ale dzień 30 marca 2017 r. wynagradza nam wszystko. Jesteśmy szczęśliwi, że robimy ten wielki krok na przód, a Radio Profeto wchodzi w świat radiofonii przygotowane pod względem technicznym i programowym” – dodaje ks. Olszewski i podkreśla chęć świętowania sukcesu wraz z słuchaczami, którzy od prawie 3 lat słuchają Radia Profeto w internecie. „Bez ich zaangażowania duchowego, materialnego i po prostu przyjaźni, nie byłoby to możliwe. Jestem wzruszony i wdzięczny wszystkim, którzy nam zaufali” – mówi dyrektor Grupy Medialnej Profeto.

W najbliższym czasie Radio Profeto zmieni swoje logo. „To odważna decyzja, ale podyktowana zarówno obecnymi trendami jak i koniecznością odświeżenia wizerunku. Nie ma lepszego momentu na taką zmianę, jak konieczność wpisania w logotyp przyznanej częstotliwości 92.1 FM” – wyjaśnia ks. Olszewski.

Sercanin dodaje, że redakcja będzie pracowała nad rozwojem programowym, ale nie zapowiada rewolucyjnych zmian. „Najważniejsze dla nas pozostaną na antenie: chrześcijańska muzyka, programy publicystyczne i ewangelizacyjne, poranki na żywo oraz transmisje LIVE z wydarzeń ewangelizacyjnych. Nadal będziemy stronić od newsów oraz polityki, by nasza antena zawsze była tą, która łączy, a nie dzieli” – zaznacza ks. Olszewski.

Przyznana koncesja zwiększa przestrzeń, w której Radio Profeto będzie słyszalne. Na częstotliwości 92,1 FM będzie można go słuchać w gminach: Budzów, Jordanów, Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Lubień, Maków Podhalański, Myślenice, Pcim, Stryszów, Sułkowice, Tokarnia oraz systemie DAB+ nadawanym testowo z Przechyby k. Nowego Sącza. „Stajemy się jedyną rozgłośnią nadającą na FM-ie w archidiecezji krakowskiej, która ma tylko i wyłącznie program religijny od strony programowej jak i muzycznej” – podkreśla ks. Olszewski i zaznacza, że Fundacja Profeto.pl nie spocznie na laurach.

„Chcemy włączyć się bardzo mocno w rozwój radia cyfrowego DAB+ i zawalczyć o jeszcze kilka miejsc, na których terenie są do rozdysponowania wolne częstotliwości. Mamy nadzieję, że wczorajsza decyzja KRRiT będzie dla nas początkiem kolejnej wielkiej przygody w dziele ewangelizacji” – zapowiada ks. Olszewski.

pra / Kraków

« 1 »

reklama

reklama

reklama