Rozpoczyna się 6. edycja Duchowej Adopcji Maturzysty

Już blisko 2300 osób zgłosiło się do tegorocznej edycji Duchowej Adopcji Maturzystów. Modlitewna inicjatywa pijarów potrwa od 4 do 26 maja, czyli przez czas trwania egzaminów dojrzałości.

4 maja we wspólnocie seminaryjnej pijarów w Krakowie została odprawiona Msza św. w intencji pomyślności na egzaminach dla tegorocznych maturzystów. W ten sposób zainaugurowano szóstą już edycję Duchowej Adopcji Maturzystów.

„Przez ostatnich kilka lat wsparliśmy w maturalnym boju ponad 11 tys. maturzystów” – mówi o. Piotr Recki SP. Pijar dodaje, że to nie tylko absolwenci szkół prowadzonych przez jego zakon, a Duchowa Adopcja Maturzysty to inicjatywa ogólnopolska.

W dniu pierwszej tegorocznej matury licznik na stronie inicjatywy zanotował blisko 2300 zgłoszonych osób.

„Maturzysto! Jeżeli chcesz zostać duchowo przez nas zaadoptowany zgłoś się do nas przez uzupełnienie szybkiego formularza. Myślami jesteśmy z Wami podczas matury. Powodzenia i niech Duch Święty Wam towarzyszy” – zachęcają organizatorzy na stronie www.maturzysci.pijarzy.pl. „Ufając we wstawiennictwo Matki Bożej, nauczycielki dzieci i młodzieży, wszystkich zdających zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci” – dodaje o. Recki.

Duchowa Adopcja Maturzystów zainaugurowana została 4 maja, czyli w dniu pierwszego pisemnego egzaminu dojrzałości w 2017 r. – z języka polskiego. Przez kolejne dni trwania ustnych i pisemnych matur – aż do 26 maja – codziennie o godz. 15.00 odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego, modlitwa do Ducha Świętego oraz modlitwy o dobre wybory w życiu i o powołania.

Na stronie internetowej DAM znajdują się propozycje modlitw, a także informacje o innych inicjatywach dla młodzieży, podejmowanych przez pijarów (rekolekcje, obozy, media powołaniowe, dane kontaktowe do duszpasterzy).

Pomysłodawcami i czynnymi uczestnikami akcji są ojcowie, bracia i klerycy z Zakonu Szkół Pobożnych, którzy przez czas trwania DAM w kaplicy pijarskiego seminarium przy ul. Dzielskiego 1 w Krakowie modlą się za maturzystów. Do duchowego wsparcia młodzieży zakonnicy zachęcają także rodziców, przyjaciół i znajomych.

Zakon Kleryków Regularnych Ubogich Matki Bożej Szkół Pobożnych (potocznie zwany zakonem pijarów) został ustanowiony w 1621 r. Jego założycielem był św. Józef Kalasancjusz, który w 1597 r. otworzył pierwszą bezpłatną i powszechną szkołę podstawową w Europie. Głównym celem zakonu jest nauczanie i wychowywanie dzieci i młodzieży. Pijarzy swoje posłannictwo realizują przede wszystkim poprzez prowadzenie szkół wszystkich stopni, katechizację, świetlice opiekuńcze dla dzieci, działalność duszpasterską w parafiach, formację nauczycieli, rodziców i współpracowników.

pra / Kraków

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama