Kornacki: Spotkałem żywego Boga

Gościem Tematu Dnia Salve TV był Jakub Kornacki, aktor i twórca zespołu ”Kanaan”, który podzielił się świadectwem swojego życia oraz tym, czym jest muzyka chrześcijańska i w jaki sposób najlepiej uwielbiać Boga.

- Pierwsze skojarzenie jakie mam z terminem ”muzyka chrześcijańska” to jest to, że to jest szufladka. (..) Nie jesteśmy święci, jesteśmy grzesznikami, którzy czołgają się do nieba - mówił Jakub Kornacki.

- Myślę, że w bardzo zamierzchłej tradycji Ludu Wybranego, bo mówię o Świątyni Dawida, jest prastara tradycja śpiewu uwielbienia, gdzie muzyka jest narzędziem sprawowania kultu. Tego rodzaju kompozycje bardzo proste literacko i muzycznie są bardzo ważnym elementem wyrażania naszej wiary – dodawał.

Jak podkreślał artysta, inspiracje czerpie m.in. ze świadectw życia, które jego zdaniem, "zmuszają do myślenia".

- Przeżyłem taki moment bardzo mocnego spotkania z Żywym Bogiem. Zobaczyłem otwarte drzwi, kaplicę, krzyż na górze i wszedłem. Doświadczyłem tam mocnego spotkania z Panem Bogiem – opowiadał Kornacki.

- Duch Święty porusza się w kościele i pokazuje całemu kościołowi Bożemu nową drogę – zaznaczył.

- Jedyną odpowiedzią na najgłębsze pragnienia, tęsknoty, obawy jest właśnie Jezus Chrystus – podsumował.Salve TV to Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej.


Źródło: Karolina Zaremba/ Salve TV

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao