Kielce: diecezjalna Caritas szykuje tornistry dla uczniów

Caritas Diecezji Kieleckiej przed inauguracją roku szkolnego organizuje pomoc dzieciom w ramach ogólnopolskiej kampanii Tornister Pełen Uśmiechów, organizując zbiórkę wyprawek szkolnych dla dzieci z rodzin w potrzebie, inspirując do pomocy firmy i osoby prywatne.

- Zachęcamy osoby indywidualne, grupy osób, firmy do włączenia się w to dzieło. Dary rzeczowe w postaci plecaków, piórników, zeszytów, długopisów, flamastrów, bloków rysunkowych i innych przyborów szkolnych można przekazywać za pośrednictwem Biura Caritas przy Placu Najświętszej Maryi Panny 1 w Kielcach – zapraszają organizatorzy z Caritas kieleckiej.

Darczyńcy przygotowują wyprawki szkolne za pośrednictwem diecezjalnych i parafialnych zespołów Caritas kieleckiej. Wyprawki wypełniają plecaki, które później przekazywane są dzieciom. Akcja odbywa się również dzięki wsparciu licznych, prywatnych i instytucjonalnych ofiarodawców. Podczas środowej audiencji inicjatywę pobłogosławił również papież Franciszek.

W kampanię włączają się także parafie diecezji kieleckiej. W wielu kościołach do specjalnych koszy zbierane będą podstawowe artykuły szkolne.

Wyprawki szkolne pakują również znani Polacy. Wśród nich są m.in.: Para Prezydencka, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak i Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, a w Kielcach wojewoda świętokrzyska Agata Wojtyszek, bp Jan Piotrowski, piłkarze Korony Kielce.

Dzieło to można także wesprzeć wpłacając środki na zakup wyprawki szkolnej

na konto Caritas Diecezji Kieleckiej:

nr 21 1050 1416 1000 0005 0011 5811

z dopiskiem „Tornister Pełen Uśmiechów”.

dziar / Kielce

« 1 »

reklama

reklama

reklama