Ruszył Tarnowski Wolontariat Misyjny

Powstał Tarnowski Wolontariat Misyjny - propozycja dla osób, które chcą angażować się w misyjne przedsięwzięcia w diecezji tarnowskiej i myślą, by pojechać na misje jako np. murarz, lekarz czy pielęgniarka.

Do tej pory do krajów misyjnych wyjechało z diecezji tarnowskiej 69 osób świeckich. Tylko w minionym roku wyjechało na różne kontynenty kilkunastu wolontariuszy i misjonarzy.

„Wiele osób świeckich zwraca się do nas z propozycją pomocy misjom na miarę swoich możliwości i umiejętności. Także coraz większa liczba misjonarzy z różnych kontynentów zwraca się z prośbą o przysłanie misyjnego wolontariusza do pracy w szkole, ośrodku zdrowia, szpitalu, sierocińcu, czy też przy budowie nowej szkoły, czy szpitala misyjnego” – mówi ks. Piotr Boraca z Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

W ramach Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego młodzi i starsi mogą m.in. odwiedzać szkoły, parafie, gdzie będą mówić o misjach, a także pomagać przygotowywać audycje czy artykuły misyjne. To także pomoc przy organizacji wydarzeń misyjnych czy wysyłki kontenerów. Jadąc na misje wolontariusze mogą m.in. pomóc w wychowaniu dzieci i młodzieży, pracować w szpitalu, a także wykonywać prace remontowe i budowlane.

W najbliższych planach Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej jest przygotowanie drugiej edycji zbiórki „Makulatura na misyjne studnie”, akcji „Nowożeńcy dla misji” oraz diecezjalnych obchodów Niedzieli Misyjnej.

Pierwsze spotkanie Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego odbędzie się 21 października o godz. 17.00 w Tarnowie.

Już dzisiaj można pisać tarwolmis@gmail.com lub zadzwonić na nr 507172870.

eb / Tarnów

« 1 »

reklama

reklama

reklama