reklama

Chciał popełnić samobójstwo. Posłuchał siostry i stało się to

Przez 16 lat pracowałam w ośrodku leczenia uzależnień. Przyjrzałam się tej chorobie z bliska. Najbardziej przerażały mnie nawroty choroby. - mówi s. Jolanta Glapka, prezes Fundacji Pasja Życia.

- Przez 16 lat pracowałam w ośrodku leczenia uzależnień, dla ludzi uzależnionych od narkotyków w stopniu choroby. Przyjrzałam się tej chorobie z bliska. Najbardziej przerażały mnie nawroty choroby. Narkomania jest nieuleczalna, tak jak alkoholizm. Te nawroty budziły mój niepokój i troskę, co by tutaj zrobić, żeby było na świecie lepiej. Wraz z przyjaciółmi postanowiliśmy działać profilaktycznie. Rozbudzamy pasję młodzieży jako profilaktykę uzależnień - s. Jolanta Glapka, prezes Fundacji Pasja Życia.

- Jadę tramwajem, dzwoni były pacjent, który już dwanaście razy przechodził leczenie, jeśli chodzi o narkomanie. Mówi, że już nie ma siły. Chciał mi zameldować, że dziś popełni samobójstwo. Nie mam gdzie spać, pod mostem mi się nie chce, życie nie ma sensu. I ja wtedy mówię, poczekaj do dwudziestej. Dzwonię do Sebastiana, który ma siłownię, pokoiki, stryszek. Sebastian przyjął Rogera, który jest trzeźwy do dzisiaj - opowiadała.

- To jedna z kilku osób, której udało się pomóc. Przyjechał taki roztrzęsiony, ale szybko się zaaklimatyzował, odnalazł pracę. Pierwszy raz w swoim życiu tak długo jest trzeźwy - mówił Sebastian Tul.

- Chcielibyśmy, żeby taka koncepcja była w naszym domu w Legionowie - podkreślał.

- Zobaczył też, że wiara może być pomocą. Takie autentyczne zaufanie Bogu. Nie tylko praktyki religijne, ale że Bóg jest obecny cały czas. Dla mnie to niezwykłe świadectwo, że on z tymi chłopakami na siłowni mówi dziesiątkę różańca. Nie na każdej siłowni mówią różaniec - opowiadała s. Glapka.

- Ja też w życiu bardzo się pogubiłem. Przez rekolekcje, na które trafiłem, Pan Bóg wyciągnął mnie z tej otchłani. Wiara bardzo pomogła mi wyjść z moich nałogów. Pan Bóg jest ważny w procesie leczenia - tłumaczył Sebastian.

Fundacja Pasja Życia im. S. Józefy Menendez zaprasza na rekolekcje charyzmatyczne: Niech zstąpi Duch Twój, prowadzone przez ojców Antonello Cadeddu i Enrique Porcu.

Rekolekcje odbędą się 23 września w Legionowie, w hali widowiskowo-sportowej ARENA (ul. Chrobrego 50 B).

WIĘCEJ: diecezja.waw.pl

Źródło: Karolina Zaremba, Salve TVChrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama