Dzień Modlitwy i Postu o Pokój

Dzień Modlitwy i Postu w intencji Pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie Papież wyznaczył na piątek 23 lutego. Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki zachęca do włączenia się w to ważne i szlachetne przedsięwzięcie.

Dzień Modlitwy i Postu w intencji Pokoju Papież wyznaczył na piątek 23 lutego 2018 roku.

Franciszek podczas niedzielnych rozważań na Anioł Pański 4 lutego wezwał cały Kościół, aby 23 lutego był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. „Pragniemy jako Kościół, który jest w Polsce, włączyć się w to ważne i szlachetne przedsięwzięcie” – napisał abp Stanisław Gądecki w liście do biskupów diecezjalnych w Polsce. Podkreślił, że inicjatywa Franciszka jest okazją doświadczenia powszechności Kościoła. Przewodniczący Episkopatu Polski zachęcił do zaproszenia wiernych w poszczególnych diecezjach do różnych form zaangażowania związanych z tym dniem, jak post, modlitwa podczas Mszy Świętej czy też nabożeństwo w intencji pokoju.

Na stronach wielu diecezji ukazały się komunikaty w sprawie obchodów ogłoszonego przez Papieża dnia.

List Przewodniczącego Episkopatu można znaleźć na stronie episkopat.pl.

Także wyznawcy różnych religii na świecie odpowiadają na apel Papieża (o czym piszemy tutaj). Dzień ten ma więc ogromne znaczenie. Warto włączyć się w to ważne i szlachetne przedsięwzięcie.


źródło: episkopat.pl / RV

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama