reklama

Dziewczyny obalają system

Dlaczego studentki zdecydowały się na podjęcie tej nietypowej inicjatywy? Co kieruje tymi pięknymi dziewczynami, że nie skupiają się tylko na własnym rozwoju? W jaki sposób powinniśmy podchodzić do osób niepełnosprawnych?

- Niepełnosprawni z klasą to projekt, który powstał w naszym kole naukowym. Pragniemy się rozwijać, angażować, ale też dawać coś z siebie - mówiła Barbara Daniewicz, studentka psychologii UKSW.

- Projekt był wyrazem tego, że chcemy szerzyć dobro, że chcemy zrobić coś więcej niż tylko rozwijać się samemu. Że możemy przyczynić się do tego, żeby inni poczuli się lepiej i żeby wskazać na pewien problem, który istnieje - dodawała.

- Przede wszystkim akceptacja tego kim są, co mają, czego im brakuje, tego, że może wyglądają inaczej, lub inaczej się zachowują. Osoby niepełnosprawne oczekują od nas akceptacji - stwierdziła Natalia Małysz.

- Naszym celem było przede wszystkim kształtowanie postaw u małych dzieci. Jest to bardzo ważne. Stworzyłyśmy scenariusz tego, co chcemy zrobić i przestrzeń dla dzieci, żeby mogły wejść w ten świat, ale nie na zasadzie przekazywania treści w postaci wykładów, ale interaktywnych warsztatów - mówiła Basia.

- Otwartość, tolerancję wynosimy z domu i ze szkoły. Jak pomóc osobom niepełnosprawnym? Przede wszystkim odwagi, nie bójmy się inności, nie bójmy się tego, że ktoś nie widzi, ktoś jest na wózku, czy chodzi o kulach. To też jest człowiek, który potrzebuje naszej pomocy. Powinniśmy wyjść inicjatywą do tego człowieka - podkreślała Natalia.

Źródło: Karolina Zaremba, Salve TVChrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama