Poznań: jesienna zbiórka żywności dla jadłodajni Caritas

Na poznańskich targowiskach trwa zbiórka produktów żywnościowych i płodów rolnych dla jadłodajni Caritas, które w Poznaniu prowadzą siostry albertynki, urszulanki, siostry franciszkanki Rodziny Maryi i elżbietanki oraz dla przytuliska przy ul. Krańcowej.

Zbiórka potrwa do soboty 15 września.

„Codziennie wydajemy ok. 1000 ciepłych posiłków w jadłodajniach oraz w przytulisku przy ul. Krańcowej. Do przygotowania takiej ilości jedzenia potrzeba kilkadziesiąt kilogramów różnych produktów: ziemniaków, włoszczyzny, kaszy, ryżu, makaronu oraz mięsa i podrobów” – tłumaczy Paweł Pomin z Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Zaznacza, że z posiłków korzystają bezdomni, bezrobotni, rodziny wielodzietne, emeryci, renciści oraz osoby, które znalazły się w sytuacji kryzysowej i nie stać ich na ciepły posiłek.

„Stołówki z założenia są darmowe i obsługują każdego potrzebującego, który do nich trafi, bez względu na status, wyznanie czy pochodzenie” – przypomina Pomin.

Siostry zakonne prowadzą zbiórkę na rynkach: Łazarskim, Jeżyckim, Wildeckim, przy pl. Bernardyńskim i pl. Wielkopolskim oraz na os. Jagiellońskim, przy samochodach oznaczonych logo Caritas, ustawionych na targowisku lub w jego pobliżu.

Do magazynów Caritas w 2017 roku trafiło ponad 60 ton żywności.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej bierze udział w ogólnopolskich projektach jak Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 prowadzony we współpracy z instytucjami rządowymi, „Tak, pomagam!” (zbiórka organizowana w okresie przedświątecznym), „Spiżarnia Caritas” (dystrybucja pełnowartościowych produktów o krótkim terminie ważności) i „Kromka Chleba Caritas” (zbiórka żywności i środków finansowych we współpracy z siecią sklepów Biedronka i promocja wsparcia sąsiedzkiego). Prowadzi też akcję „Tytka Charytatywna”, podczas której zbiera papierowe torby wypełnione żywnością.

msz / Poznań

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao