Dzisiaj, we wspomnienie św. Ojca Pio, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie odbędzie się seans dzieła pt. „Tajemnica ojca Pio” z udziałem reżysera Jose Mario Zavali.
Specjalne pokazy tego filmu przygotowano także w innych miastach Polski.
- Od ok. miesiąca w polskich kinach jest wyświetlane to dzieło i co ważne cieszy się dużą popularnością. W tym wyjątkowym dniu chcieliśmy, by ludzie w ciekawy sposób za pośrednictwem obrazu filmowego mogli pochylić się nad życiem tego włoskiego stygmatyka - powiedział Andrzej Sobczyk ze Stowarzyszenia Rafael, które jest dystrybutorem filmu w Polsce.
„Tajemnica Ojca Pio” to film, który przedstawia prawdziwe oblicze kapucyna z Pietrelciny i bardzo trudną drogę, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła.
Na dzieło składają się niepublikowane dotąd materiały: zeznania świadków życia świętego, jego duchowych dzieci, osób, które doświadczyły nawrócenia i uzdrowienia, oraz zdjęcia, nagrania i wypowiedzi współbraci z San Giovanni Rotondo. Jest również fragment przedstawiający niedawną ekshumację ciała św. Ojca Pio.
Krakowskie seanse specjalne filmu odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (ul. Siostry Faustyny 3, Kraków, Aula Jana Pawła II). Podczas pokazów o godz. 17:00 i 19:00 obecny będzie reżyser, Jose Mario Zavali. Bilety można nabyć w Księgarni św. Stanisława, Księgarni Archidiecezjalnej, Punkcie informacyjnym w Łagiewnikach i tuż przed seansem.
- Widzowie na pewno doświadczą głębokiego wejścia w duchowość zakonnika, który jest dla wierzących niezwykłym przykładem - skuteczności modlitwy, pokory oraz oddania swojego życia Bogu - zachęca Sobczyk.
Dziś specjalne pokazu filmu „Tajemnica ojca Pio” odbędą się także m.in. w Bydgoszczy, Jastrzębiu Zdroju, Lublinie, Łodzi, Poznaniu i Warszawie. Szczegółowa lista kin biorących udział w akcji dostępna jest na stronie www.rafaelfilm.pl.
Misją krakowskiego Stowarzyszenia Rafael jest tworzenie i wspieranie obrazów, których scenariusz oparty jest o wartości ewangeliczne. Dotychczas instytucja stworzyła 3 filmy: „Karolina”, „Bóg w Krakowie” oraz „Teraz i w godzinę śmierci”, angażując do tego setki tysięcy osób z całej Polski.
Ponadto stowarzyszenie wspierało również promocyjnie filmy „Jak Bóg da”, „Bóg nie umarł” czy wspomniane „Mary’s Land. Ziemia Maryi”.
luk / Kraków