Jest za co dziękować!

20 lat to spory kawałek historii i bagaż bezcennych doświadczeń, które pozwalają nam patrzeć w przyszłość z optymizmem, ale też ze świadomością, że ciągle mamy tak wiele do zrobienia - mówią członkowie Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

19 maja członkowie Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka świętowali jubileusz!

Obchody 20. rocznicy powstania Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka w Krakowie rozpoczęły się od Mszy św. w kościele Niepokalanego Serca Maryi przy Klasztorze Sióstr Felicjanek. Eucharystii przewodniczył abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski (zachęcamy do posłuchania homilii). W maleńkim kościółku sióstr felicjanek zebrali się zarówno seniorzy, którzy od kilkudziesięciu lat działają na rzecz wzmocnienia ochrony życia człowieka, jak też pokolenie młodych pro-liferów. Świątynia mieszcząca się przy ul. Smoleńsk w Krakowie ma dla naszego Stowarzyszenia duże znaczenie – to właśnie w niej niemal 40 lat temu narodziła się idea Krucjaty Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci, z których potem wyrosło PSOŻC.

Druga część obchodów odbyła się w Kinie Kijów. Centrum. Do wspólnego świętowania zaproszono zasłużonych obrońców życia człowieka, siostry zakonne i kapłanów, naszych darczyńców i przyjaciół, rodziny z dziećmi oraz osoby niejednokrotnie wykluczane z życia społecznego: bezdomne, samotne, niepełnosprawne ruchowo i intelektualnie. W końcu świętowano ŻYCIE – a każde jest tak samo cenne!

Szersza relacja znajduje się na stronie: pro-life.pl >>

źródło: pro-life.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama