Kuria bydgoska odpowiada na zarzuty w sprawie ks. Mirosława K.

W odpowiedzi na list otwarty posła Pawła Olszewskiego z 16 maja 2019 r., zawierający zarzuty stawiane bp. Tyrawie, rzecznik Kurii diecezji bydgoskiej opublikował oświadczenie, w którym ustosunkowuje się do listu. Publikujemy jego treść.

Oświadczenie Kurii Diecezjalnej w Bydgoszczy

W odpowiedzi na Otwarty List p. Pawła Olszewskiego z dnia 16 maja 2019 r., Kuria Diecezjalna oświadcza:

1. W sprawie księdza Mirosława K. wszczęto dochodzenie prowadzone przez Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Bydgoszczy, które zostało umorzone 27 grudnia 2011 r.

2. Przeniesienie księdza Mirosława K. nie odbyło się w nocy z 31 stycznia na 01 lutego 2013 r. do parafii pw. Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy. W dniu 01 lutego 2013 r. ksiądz został przeniesiony do pracy duszpasterskiej w Hospicjum im. Księdza Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy, gdzie pełnił funkcję kapelana.

3. Jednocześnie Kuria Diecezji Bydgoskiej w sprawie księdza Mirosława K. postanowiła przeprowadzić kanoniczne dochodzenie. Dokumentacja została przesłana do Kongregacji Nauki Wiary w Watykanie.

4. W tym czasie ksiądz Mirosław K. został przeniesiony do Domu Księży Emerytów, gdzie oczekuje na decyzję Kongregacji Nauki Wiary.

Ks. dr Sylwester Warzyński, Rzecznik Kurii

Rzecznik diecezji bydgoskiej / Bydgoszcz

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama