Matka Boża w maseczce z błyskawicą. Ordo Iuris składa wniosek do prokuratury

„Wysokie Obcasy” opublikowały grafikę Matki Bożej w maseczce z piorunem. Bartosz Lewandowski z Ordo Iuris zapowiedział, że zostanie złożony wniosek do prokuratury z zawiadomieniem o przestępstwie w związku z obrazą uczuć religijnych.

W „Wysokich Obcasach” pojawiła się grafika pokazująca Matkę Bożą z czarną parasolką – kojarzoną ze Strajkiem Kobiet – i w maseczce z piorunem. Grafika jest podpisana: „WO życzy wszystkim kobietom wolności, w Boże Narodzenie i nie tylko”.  

Bartosz Lewandowski, dyrektor Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris, zapowiedział, że instytut złoży wniosek do prokuratury. Jak napisał na Twitterze:

„W związku ze skandaliczną grafiką opublikowaną przez Wysokie Obcasy Ordo Iuris kieruje do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o przestępstwie z art. 196 KK. Analizowane są również inne kroki prawne, w tym powództwo o zadośćuczynienie przeciwko wydawnictwu i autorce”.

Wspomniany artykuł KK dotyczy obrazy uczuć religijnych:

„Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Źródło: Twitter 

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao