Skalbmierz: w parafii czytają Prymasa Wyszyńskiego

Przed każdą Mszą św. w kolegiacie św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu są czytane fragmenty „Zapisków więziennych” Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz odmawiane są modlitwy w intencji jego beatyfikacji. Z nauczaniem Prymasa Tysiąclecia jest powiązana także Nocna Droga Krzyżowa.

Jak informuje ks. kan. Marian Fatyga, proboszcz w Skalbmierzu, nauczanie Prymasa Tysiąclecia wymaga popularyzacji, szczególnie teraz, gdy Polska przygotowuje się do beatyfikacji. – Zaczęliśmy od „Zapisków więziennych”, bo nie wszystkim, szczególnie młodszym, to źródło historyczne i duszpasterskie jest znane. Fragmenty czytamy przed Mszami świętymi. Odmawiamy wówczas także w intencji beatyfikacji i dzieł, które realizujemy w parafii w tym szczególnym roku Prymasa, dziesiątek różańca – mówi proboszcz.

Planowana jest także Nocna Droga Krzyżowa, gdzie przy każdej stacji, oprócz rozważań Męki Jezusa, będą czytane fragmenty „Zapisków…” i listy, homilie dotyczące trzeźwości narodu. Droga zaplanowana na piątek przed Niedzielą Palmową (3 kwietnia), ma ok. 20 km, prowadzi ze Skalbmierza do Kościelca.

W dekanacie skalbmierskim odbędzie się także Dekanalna Droga Krzyżowa z Działoszyc do Wolicy, odbywana w intencji trzeźwości.

dziar / Skalbmierz

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao