Wizyta szkoleniowo-kontrola Kościelnego Inspektora Ochrony Danych u Chrystusowców

W dniach 19-20 lutego 2020 r. w domu głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu odbyła się wizyta szkoleniowo-kontrolna Kościelnego Inspektora Ochrony Danych.

Kościelny Inspektor Ochrony Danych dokonał weryfikacji procedur przetwarzania danych osobowych w samym Towarzystwie oraz szeregu związanych z Towarzystwem dzieł. Przeprowadzono także wykłady specjalistyczne odnoszące się do przetwarzania danych.

Kościelny Inspektor Ochrony Danych przedstawił kwestie bezpośrednio związane z ochroną danych osobowych w podmiotach zakonnych, uwzględniający prawo własne oraz przestrzenie działania Towarzystwa Chrystusowego.

W wykładach i konsultacjach uczestniczyli m.in. członkowie zarządu zgromadzenia, przełożeni domów z Poznania i Częstochowy, dyrektorzy i pracownicy różnych agend zgromadzenia w tym wydawnictwa "Hlondianum" i "Agape", oraz moderatorzy seminarium i nowicjatu Towarzystwa Chrystusowego, referatu powołaniowego i Ruchu Czystych Serc.

Odrębny wykład poświęcony został praktycznym, szczegółowym kwestiom ochrony danych osobowych przy prowadzeniu przez dzieł np. ochroną danych darczyńców i fundatorów dzieł. Kościelny Inspektor Ochrony wskazał także na podstawowe zasady ochrony przez zagrożeniami związanymi z korzystaniem z nowych technologii.

Spotkanie było okazją do podzielenia się opiniami na temat ochrony danych w różnych przestrzeniach funkcjonowania podmiotów kościelnych.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao