Odnowić oblicze Kościoła. Trwa nowenna przed 100. rocznicą urodzin ks. Blachnickiego

Rozpoczęła się ogólnopolska nowenna przed 100. rocznicą urodzin sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Myśl o wspólnej modlitwie zrodziła się w gronie członkiń Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła z Krościenka. W nowennę angażują się wszystkie gałęzie Ruchu Światło-Życie.

Modlitwa w 100. rocznicę urodzin Założyciela jest dla całego Ruchu Światło-Życie szczególnie ważna, dlatego także intencja tej nowenny jest doniosła i odnosi się do fragmentu z Testamentu Ojca. Oazowicze modlą się: „o łaskę zrozumienia znaczenia charyzmatu Światło-Życie dla odnowy oblicza Kościoła oraz o głębsze umiłowanie i wierność charyzmatowi dla wszystkich członków Ruchu”. Jako modlitwę w ramach nowenny przyjęto modlitwę o beatyfikację sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, z wezwaniami na końcu: „Chryste Sługo – zmiłuj się nad nami, Niepokalana Matko Kościoła – módl się za nami, Czcigodny sługo Boży Ojcze Franciszku – wstawiaj się za nami”.

Pomysłodawcy nowenny zapraszają wszystkich, którzy zostali duchowo ubogaceni charyzmatem Światło-Życie, którzy troszczą się  o rozwój Ruchu do włączenia się w nowennę w przedstawionej intencji w dniach od 15 do 23 marca br. Członkinie Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła łączą się szczególnie na modlitwie przy grobie ks. Blachnickiego.

źródło: inmk.org.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao