Wzrok bywa nazywany królem zmysłów. Za jego pomocą dociera do nas ponad 80 proc. informacji o otaczającym świecie. Mimo to, Polacy niewystarczająco dbają o dobre widzenie na co dzień, szczególnie w trakcie pandemii.
Wyniki lutowego badania ankietowanego na zlecenie Vision Express pokazały, że blisko co trzeci pytany z jej powodu zrezygnował z badań specjalistycznych [1]. Najbliższe tygodnie to szansa, by nadrobić zaległości – do końca czerwca we wszystkich salonach Vision Express trwa specjalna, letnia edycja Wielkiego Badania Wzroku.
Lekarze i specjaliści od lat przekonują, że wzrok należy kontrolować regularnie, przynajmniej raz w roku. Zalecenie to nie dotyczy jedynie osób, które już noszą okulary korekcyjne czy soczewki kontaktowe, ale obwiązuje też w przypadku braku zdiagnozowanej wady czy choroby oczu. Dobre widzenie stanowi bowiem o naszym bezpieczeństwie. By je zapewnić potrzeba codziennej dbałość i troski o wzrok, szczególnie teraz po kilkunastu miesiącach wytężonej pracy naszych oczu.
Od 4 czerwca firma Vision Express we wszystkich swoich salonach w Polsce uruchomiła specjalną edycję kampanii Wielkie Badanie Wzroku – aby każdy, kto w czasie lockdownu obawiał się wizyty u okulisty bądź optometrysty, mógł skorzystać z profilaktycznych badań i zadbać o swój wzrok po długim okresie izolacji.
„Powrót do normalnego funkcjonowania może odciągać naszą uwagę od kwestii zdrowotnych. Spragnieni spotkań towarzyskich, wizyt w kinie czy restauracji, możemy łatwo zapomnieć o właściwej profilaktyce i o tym, że w pierwszej kolejności powinniśmy nadrobić ewentualne zaległości w zakresie troski o zdrowie. Czerwcową edycją Wielkiego Badania Wzroku chcemy przypomnieć, że aby w pełni cieszyć się normalnością, warto najpierw zatroszczyć się o oczy. W tym zakresie nic się bowiem nie zmienia: wizyta u specjalisty przynajmniej raz w roku pozostaje fundamentem profilaktyki” – przypomina dr n. biol. Robert Grabowski, dyrektor medyczny Vision Express.
Wyniki lutowej ankiety towarzyszącej głównej edycji Wielkiego Badania Wzroku nie pozostawiają wątpliwości: konsekwencje społecznej izolacji były dotkliwe także dla naszych oczu. Większa ilość czasu spędzanego w zamkniętych pomieszczeniach i przed ekranami dodatkowo obciążyła wzrok. W takich okolicznościach odwlekanie wizyt u specjalisty – na które już przed pandemią Polacy udawali się zbyt rzadko – jest szczególnie ryzykowne.
Specjalna czerwcowa edycja Wielkiego Badania Wzroku została uruchomiona w odpowiedzi na aktualne realia i potrzeby Polaków. Dzięki rozwiniętej sieci salonów Vision Express oferta profesjonalnych badań wzroku jest dostępna dla milionów klientów, którzy mogą szybko i w dogodnym dla siebie terminie skorzystać z porady specjalisty. Wizytę w ramach czerwcowej edycji Wielkiego Badania Wzroku można zarezerwować online na stronie www.wielkiebadaniewzroku.pl, telefonicznie bądź osobiście w wybranym salonie.
Wielkie Badanie Wzroku – to ogólnopolska kampania organizowana przez markę Vision Express od 2017 roku. Jej celem jest zwiększenie świadomości Polaków dotyczącej konieczności regularnego badania wzroku, szczególnie w tak trudnym i obciążającym dla oczu czasie pandemii. W ramach kampanii prowadzone są akcje badania wzroku w ponad 230 salonach optycznych w całej Polsce. Więcej informacji znajduje się na stronie:www.wielkiebadaniewzroku.pl.
[1] Badanie opinii publicznej zrealizowane dla Vision Express metodą CAWI przez IQS Sp. z o.o. w lutym 2021 r. na reprezentatywnej próbie 1649 Polaków, powyżej 15. roku życia.
Źródło informacji: Vision Express
Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.