Bp Włodarczyk: rodzina nie jest wolna od ataków, dlatego musi być silna Bogiem

Zdrowa rodzina to – według biskupa Krzysztofa Włodarczyka – droga do szczęścia doczesnego i wiecznego. „Wyrażam swój podziw i dziękuję tym, którzy bronią małżeństwa i życia od poczęcia do naturalnej śmierci” – mówił biskup.

„Dziś rodzina nie jest wolna od ataków, dlatego musi być silna Bogiem” – mówił w bydgoskiej parafii Świętych Polskich Braci Męczenników bp Krzysztof Włodarczyk.

Przewodniczył on Mszy św. z okazji 40. rocznicy powstania Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. – „Rodzina Bogiem silna” – to motto przyświecało jego założycielom. Przez cały ten czas, także dzisiaj, jest to idea, która inspiruje i pobudza do działania kolejnych członków. Z wdzięcznością wobec Boga i ludzi gromadzimy się, by przeżywać jubileusz – powiedział proboszcz i kustosz Sanktuarium Nowych Męczenników na Wyżynach ks. prałat Józef Kubalewski.

Biskup przypomniał, że Stowarzyszenie Rodzin Katolickich wyrosło ze szczerej i mądrej odpowiedzi danej Janowi Pawłowi II, który usilnie prosił o promocję praw rodziny na świecie. „Stowarzyszenie, które powstało czterdzieści lat temu, jest lampą oświetlającą drogę oraz wskazującą kierunki działań. Warto być apostołem tego dzieła, bo to, co rodzi się we wspólnocie, zawsze zatacza szerokie kręgi i staje się bardziej komunikatywne dla świata, w jakim żyjemy” – mówił.

Zdrowa rodzina to – według biskupa Krzysztofa Włodarczyka – droga do szczęścia doczesnego i wiecznego. „Wyrażam swój podziw i dziękuję tym, którzy bronią małżeństwa i życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Diecezja potrzebuje świeckich, podejmujących głoszenie Dobrej Nowiny. Jezus przyszedł na świat w rodzinie, pokazując nam, jak ważna jest to przestrzeń dla wzrostu wiary. To rodzina pełni ważną rolę w budowaniu cywilizacji miłości” – dodał.

Wspólnota działa przy parafii od 1982 r. Jej pierwszym opiekunem był ks. Czesław Kroll. Nowe zadania, społeczne potrzeby rodzin i apel zwierzchników Kościoła, zmobilizowały członków w 1995 roku do przekształcenia duszpasterstwa w stowarzyszenie. Po powstaniu diecezji bydgoskiej nastąpiła jego rejestracja. Członkowie ruchu prorodzinnego czują się zobowiązani do dawania świadectwa przyjaźni z Chrystusem w życiu rodzinnym, zawodowym, społecznym, politycznym. – Przez te wszystkie lata bycie w tej wspólnocie nauczyło nas pokory, odpowiedzialności nie tylko za swoją rodzinę – podsumowała Lidia Piechocka, członek zarządu i założyciel stowarzyszenia.

jm / Bydgoszcz

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama