Kuria wpadła na niestandardowy pomysł. Kościół w budynku dawnego sklepu

Jeden ze sklepów na nowym poznańskim osiedlu zostanie przekształcony w kościół. Kuria przystała na niestandardowe rozwiązanie, ponieważ kościół parafialny ma zostać wzniesiony dopiero za kilka lat.

Na nowoczesnym osiedlu Łacina w Poznaniu powstaje wiele bloków oraz lokali użytkowych. Jak podaje portal polsatnews.pl, większość ziemi nadającej się pod zabudowę zdążyli wykupić już deweloperzy. 

Ponieważ potrzeba ewangelizacji jest duża, kuria zdecydowała się, aby do czasu wybudowania w okolicy kościoła parafialnego Słowo Boże głosić w osiedlowym pomieszczeniu gospodarczym. 

Ks. Radosław Rakowski, który otrzymał zadanie stworzenia kościoła na nowym osiedlu, twierdzi, że ewangelizację trzeba dopasować do dostępnych warunków.

„Kiedy dzisiaj zastanawiamy się, jak moglibyśmy tworzyć nowe parafie, jak moglibyśmy budować wspólnotę, to bardzo prawdopodobne jest to, że możemy utworzyć miejsce modlitwy i spotkań w dawnym sklepie” – mówił ks. Rakowski w rozmowie z polsatnews.pl.

Dodał, że jest to miejsce często uczęszczane, gdzie ludzie biegną do swoich obowiązków. Przyda się więc także przestrzeń, aby się zatrzymać, przyjść do Boga i pomyśleć o życiu. 

Reakcje mieszkańców na pomysł kurii są mieszane. Jedni są zadowoleni, a niektórzy obawiają się np. hałasów albo zakłócania codziennego życia. W odpowiedzi ks. Rakowski mówi, że postara się „nie być uciążliwym sąsiadem”. Zapewni również odpowiednią akustykę i wyciszenie pomieszczenia.

Lokal na nową świątynię został już wybrany. Aktualnie trwa w nim remont, który ma się zakończyć pod koniec lipca.

Źródła: polsatnews.pl, pch24.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao