Maryja naszą Matką – to określenie wywołuje w nas różne emocje i skojarzenia. Nasze doświadczenia i skojarzenia z mamami są najróżniejsze. Słowa, które wypowiada Jezus: „Oto Matka Twoja” – nie zawsze są dla nas łatwe.
Na pewno każdy z nas zadawał sobie pytanie, co Maryja wnosi do mojego życia? Maryja jest Matką nas wszystkich, jej obecność, objawienia, które były również w Polsce, pokazały, że nie ma miejsca, o którym by zapomniała, każdy jest dla niej ważny i wyjątkowy.
Przez Maryję do Jezusa
W „Traktacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwik Maria Grignion de Monfort nazywa Maryję Królową serc, Matką wszystkich dzieci Ojca Przedwiecznego, drogą do Chrystusa. Bóg dał nam wolną wolę, ale wybrał dla nas Maryję, abyśmy zbliżając się do Jezusa, poznali również Ją.
Sam Jan Paweł II jest przykładem całkowitego oddania się Matce: „Totus tuus - cały Twój Maryjo". Papież jak dziecko z całą ufnością oddawał Mateńce sprawy codzienności.
O tym, dlaczego nazywamy Maryję Matką wszystkich, przypomina nam św. Paweł. Maryja jest Matką Jezusa Chrystusa i tych wszystkich, w których On mieszka przez łaskę. Św. Paweł przypomina nam o Jego obecności w nas słowami: „Czyż nie wiecie o samych sobie, że Jezus Chrystus jest w was?" (2 Kor 13,5). Kościół jest Mistycznym Ciałem Chrystusa, dlatego Maryja, będąc Matką Głowy tego Ciała, Jezusa, jest równocześnie Matką wszystkich stanowiących to Ciało, czyli - Matką Kościoła. Maryja należy do Kościoła, podobnie jaka każda matka należy do swojej wspólnoty rodzinnej" – czytamy na stronie teologia.pl.
Maryja, kochająca Matka, pragnie wiecznego zbawienia dla wszystkich swoich dzieci i wszystkim ludziom pomaga w jego osiągnięciu.
W tym szczególnym dniu, jakim jest Dzień Matki, pamiętajmy o swoich mamach, ale również o Tej wspólnej, która czuwa i ucieka się za nami każdego dnia w niebie.
Teologia.pl, opoka