O. Leon Knabit OSB wierzy, że to nie koniec czytania książek

„Podobno połowa Polaków nie przeczytała w ciągu roku nawet jednej książki! Ale za to ci, którzy czytają, to czytają z zapałem” – podkreśla o. Leon.

Na facebookowym profilu o. Leona Knabita OSB, pojawił się wpis, przytaczający słowa z jego książki „Przestań narzekać, zacznij żyć”. O. Leon porusza w nim kwestię czytania książek w dzisiejszych czasach i nie tylko.

„Słyszymy często głosy, że to już koniec czytania książek. Komputery, komórki, rozmaite urządzenia elektroniczne ułatwiają poznawanie interesujących nas treści. Można sobie włączyć ciekawą książkę jadąc samochodem albo leżąc wyciągniętym na kanapie. A wielu ludzi nie czyta wcale. Podobno połowa Polaków nie przeczytała w ciągu roku nawet jednej książki! Ale za to ci, którzy czytają, to czytają z zapałem” – pisze o. Leon Knabit OSB.

O. Leon wierzy, że to jeszcze nie koniec czytania książek. Na Targach Książki spotykał często bardzo wielu entuzjastów. „Z Targów Książek wychodzą obładowani. Mówi się, że targają książki. Mówią, że mogą być jakieś iPady czy smartfony, ale książki nic nie zastąpi i uczą tego dzieci od maleńkości. Zresztą i na Targach jest wiele dzieci, które pochłaniają wzrokiem setki pięknie wydanych dla nich książek. A kiedy mama coś wreszcie kupi, od razu biorą się do czytania. Nauczyciele i wychowawcy przywożą też młodzież. Popatrzcie! Nie tylko komputery! Ile ludzi pisze, ile ludzi czyta!” – podkreśla o. Leon.

Polski benedyktyn i publicysta przypomina, że w czasie zaborów czy okupacji polska książka była wielkim skarbem podtrzymującym ducha. „Dlatego książki były przez wrogów palone i niszczone na wszelkie sposoby, a ich posiadacze często byli osadzani w więzieniach, niekiedy nawet skazywani na śmierć” – pisze o. Leon. „A dla ilu ludzi i dzisiaj książka jest wiernym przyjacielem i pomaga znajdować sposób życia wśród kłopotów, które nas trapią” – dodaje.

Warto sięgać po dobrą lekturę. Warto ubogacać się czytaniem książek. Wierzyć, jak o. Leon, że to jeszcze nie koniec czytania książek, że są jeszcze ludzie pełni zapału, którzy przekażą tę iskrę dalej.

źródło: fb.com/leonknabit; książka „Przestań narzekać, zacznij żyć. Część 3”

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao