"Weekend cudów" – wolontariusze Szlachetnej Paczki ruszyli z pomocą dla rodzin

Rozpoczął się „Weekend cudów” – wolontariusze Szlachetnej Paczki po raz 22. ruszyli z pomocą dla najbardziej potrzebujących. W sobotę i niedzielę dotrą do blisko 15,5 tys. rodzin w całym kraju.

Dla organizatorów akcji i wolontariuszy to dwa najważniejsze dni w roku. Darczyńcy przywożą do magazynów skompletowane paczki, które trafiają do potrzebujących. W środku są artykuły pierwszej potrzeby: produkty spożywcze, środki czystości, odzież, ale też rzeczy, na które obdarowanych nie stać.

Jak oceniła w sobotę Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia Wiosna, organizatora Szlachetnej Paczki, „Weekend Cudów” to wyjątkowy czas w roku, pełen emocji, wzruszeń i radości. „W sobotę i niedzielę wolontariusze pukają do drzwi najbardziej potrzebujących i przekazują pomoc przygotowaną przez darczyńców, która odpowiada na konkretne potrzeby” - wskazała Sadzik.

Organizatorzy planują, że pomoc zostanie dostarczona w tych dniach do domów 15 tys. 482 potrzebujących rodzin w całej Polsce. Wśród nich są m.in. 10-letni Iwan, który otrzyma rozkładany fotel do spania, aby nie musiał dzielić łóżka z tatą; pan Karol z niepełnosprawnością umysłową, który dostanie grzejnik olejowy, a także pani Aneta, dla której przygotowano kurs florystyczny umożliwiający podniesienie jej kwalifikacji zawodowych.

Joanna Sadzik podkreśliła, że Szlachetną Paczkę tworzą tysiące osób: darczyńców, wolontariuszy, partnerów biznesowych i przyjaciół. „Razem poruszają wielką machiną dobra, w której jeden człowiek pomaga drugiemu człowiekowi. Dzięki temu, że są tacy ludzie, którzy chcą dzielić się własnym czasem i szczęściem – tysiące potrzebujących rodzin w tym roku odzyskuje nadzieję” - zaznaczyła.

Według niej ten rok jest wyjątkowo trudny dla wszystkich ze względu na sytuację gospodarczą będącą konsekwencją wojny w Ukrainie.

„Pomimo przeciwności, a może właśnie na przekór im, tysiące Polaków pokazało, jak dużo dobra wypływa z dzielenia się z innymi. Po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy się dzielić, pomagać sobie w trudnych momentach” - oceniła szefowa organizacji.

W zeszłym roku w ramach „Weekendu cudów” pomoc uzyskało ponad 17 tys. rodzin w 650 miejscach w Polsce. Wartość wsparcia, jakiego udzielili wtedy darczyńcy przekroczyła 68 mln zł.(PAP)

 

autor: Rafał Grzyb

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama