Zwierzchnik Fińskiego Kościoła Prawosławnego do patriarchy Cyryla: Na miłość Chrystusa, obudź się i potęp to zło

Zwierzchnik Fińskiego Kościoła Prawosławnego zaapelował do patriarchy Cyryla, aby się obudził i potępił zło, którego dokonuje Rosja.

Abp Leon stanowczo wyraził swój sprzeciw wobec wojny na Ukrainie. Zaapelował do patriarchy Cyryla, aby dzięki swoim wpływom, powstrzymał wojnę i potępił agresję: „Na miłość Chrystusa, obudź się i potęp to zło. Wykorzystaj swoje wpływy, aby promować pokój. Zrób co w twojej mocy, by zakończyć tę wojnę. Modlę się, aby pokora i mądrość Boża cię prowadziły”.

Portal Orthodox Times cytuje fińskiego duchownego, który stanowczo upomina zwierzchnika Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego. „W ciągu ostatniego miesiąca Rosja wielokrotnie pokazała, że nie stara się unikać ofiar wśród ludności cywilnej w swej wojnie w Ukrainie. Z bezsilnością śledziliśmy napływ wiadomości i zdjęć zbombardowanych do ruin domów mieszkalnych, szpitali i kościołów. Dziś zobaczyliśmy i usłyszeliśmy coś, w co trudno uwierzyć. Działania Rosji w Buczy i innych ukraińskich miastach i wsiach nie przedstawiają już horroru wojny, ale ludzkie zło w najgorszym wydaniu – mówił abp Leon. – Jak orzekła społeczność międzynarodowa, są to zbrodnie wojenne, za które Rosja otrzyma wyrok w odpowiednim czasie. Kierownictwo Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej do tej pory wspierało przywódców państwa w błogosławieniu tej wojny, a nawet przedstawiało ją jako uzasadnioną «świętą wojnę». Teraz jest najwyższy czas, aby Kościół w Rosji zdał sobie sprawę, że zbłądził”.

„Pamiętaj o obietnicach, które złożyłeś przed Bogiem jako biskup i patriarcha. Trzeba się z nich rozliczyć przed Wszechmogącym. Na miłość Chrystusa, obudź się i potęp to zło. Wykorzystaj swoje wpływy, aby promować pokój. Zrób co w twojej mocy, by zakończyć tę wojnę. Modlę się, aby pokora i mądrość Boża cię prowadziły” – dodał zwierzchnik fińskich prawosławnych, zwracając się wprost do patriarchy Cyryla.

Źródło: Misyjne

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao