Chcesz prawdziwie kochać i być kochanym? Teobańkologia zaprasza na rekolekcje ze św. Teresą z Lisieux

Kiedy w 2017 r. ksiądz Teodor Sawielewicz zakładał Teobańkologię, cały zespół składał się z trzech osób, a piwnica domu parafialnego robiła za studio transmisyjne. Dziś ks. Teodor pasie blisko pół miliona owieczek. W internecie. I nie tylko.

Czy jest Teobańkologia? Najprościej mówiąc to głoszenie słowa Bożego w internecie. „Ewangelizacja w internecie to nasza misja – szybkie łącze w relacji Boga z ludźmi. Trafiamy do zagubionych w chaosie świata, którzy przestali się modlić czy samotnych, którzy zapomnieli o swojej tożsamości… Pan Bóg przekracza barierę czasu i miejsca, naprawia rzeczywistość, czyni cuda i niesie prawdziwe owoce – spokój, miłość i przebaczenie. Jesteśmy właśnie po to, aby służyć w docieraniu do Boga, który, jak wiadomo, każdego prowadzi inną ścieżką” – pisze o swojej misji na stronie internetowej www.teobankologia.pl ks. Teodor. I wyjaśnia, że nazwa jego portalu wzięła się z dwóch pasji: teologii i... puszczania mydlanych baniek.

Codziennie na kanale Teobańkologii na YouTubie, ks. Teodor o godz. 15 prowadzi Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 20.30 modlitwę różańcową, która gromadzi online dziesiątki tysięcy osób. Kanał subskrybowało 472 tys. osób.

Modlitwa różańcowa połączoną jest modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie i uwolnienie. „Często prosimy o wstawiennictwo świętych, za każdym razem w szczególny sposób towarzyszy nam inny święty, na przykład św. Rita, której możemy powierzyć sprawy beznadziejne i bardzo trudne, św. Szarbel, którego prosimy o wstawiennictwo w prośbach o uzdrowienie z chorób duszy i ciała; patroni poszczególnych dni. Staramy się, by każda modlitwa miała swoją myśl przewodnią, aby łatwiej nam było kierować ku Jezusowi i Maryi wszystkie sprawy naszych serc, by każde nasze „Zdrowaś Maryjo” było dla Nich” – czytamy na stronie. Teobańkologia to nie tylko modlitwa online. To także szereg innych inicjatyw ewangelizacyjnych m.in. Nowenna Pompejańska, Czyścimy Czyściec, Wyprawa po owce, akcja Kana Galilejska czy Jerycho.

Okazją, która przyciągnie spore grono słuchaczy, będą także rekolekcje wielkopostne, które w dniach 26-29 marca poprowadzi ks. Teodor Sawielewicz. Nauki odbędą się w kościele Wszystkich Świętych na pl. Grzybowski 3/5), a także w formie on-line na kanałach Teobańkologia. Podczas tego wielkopostnego spotkania uczestnikom będzie towarzyszyć św. Teresa z Lisieux (nazywana Małą Tereską) – wielka święta, która kochała, nie pragnąc niczego dla siebie. „Tegoroczne rekolekcje kierujemy do wszystkich, którzy chcą naprawdę kochać i być kochani. Formę online proponujemy tym, którzy nie mają możliwości stacjonarnego uczestnictwa lub z różnych względów nie mogą skorzystać z rekolekcji w swojej parafii”  – wyjaśniają organizatorzy rekolekcji.

Szczegółowy plan rekolekcji na stronie Teobańkologii >>

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao